annas

Která jedna z nejznámějších bitev se odehrála na Moravě dne 2. 12. xxxx?

Jak se nazývala? Kdo se v ní střetl? Důsledky bitvy.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jde o Bitvu u Slavkova, proběhla roku 1805.
Tzv. Bitva tří císařů – Napoleon Bonaparte (Fr,), Alexandr I. s Kutuzovem(Rusko), František I. (Rak.).
Napoleon vyhrál (na oslavu vítězství vybudován Vendomský sloup).
Důsledky: mmj. Rakousko přišlo o některá území – Tyroly, Augsburg, Benátky, Dalmácii, Istrii…

Další odpovědi
fofbal

Bitva tří císařů- Slavkov.následuje postoupení rakouského území

vagra

Přidám jen takovou zajímavost-ona se ta bitva ani u Slavkova neodehrála.Slavkov ležel asi o 9 km daleko od centra bitvy.
Napoleon tak bitvu nazval údajně proto, že na slavkovském zámku den před bitvou nocovali oba spojenečtí panovníci, ale snad i na počest zámku samotného, jelikož na Napoleona, který se zde ubytoval 4. prosince, učinil velký dojem.

Zdroj: zkráceno a upraveno a zkráceno z- http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bit­va_u_Slavkova