Anett.S

Která je pro vás lepší a více vám vyhovuje?

Máte někdo zkušenost jak s LCD tak s plazmou? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Která u vás vyhrála?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
mosoj

LCD

V současné době jsou obrazově LCD na stejné úrovni jako plazmy. Plazmy končí pro energetickou náročnost.
Doplňuji:
Ono provozovat Tv s příkonem 300 – 500 W nebo 40 W je pořádný rozdíl.

Další odpovědi
briketka10

LCD

mám LCD, Plazma se mi nikdy nelíbila

Bedy

LCD

Spíš jsem pro LCD, hlavně díky úspornosti. Dnešní LCD jsou natolik vymakané, že jsou na stejné úrovni jako plazmy, jen jsou úspornější.

huxa: Co se týká lesklosti, tam je důležité správně vybírat monitor – musí se koupit matný, nikoliv lesklý (a prakticky přijde na to kredenc jeslti to je LCD nebo LED).

Jinak řada LED displayů je LCD s LED podsvícením. Originál LED by bylo mnohem dražší. Nevím, jestli by se to už dnes vyplatilo, možná to bude chtít ještě počkat.

Ono zas bejt zelenej až za ušima se zas tak nevyplatí – prodejci nás lákají na A+++ spotřebiče, ale když si člověk vše spočítá a bude počítat s určitou životností, tak se nám spíš vyplatí to A++, než A+++. Takhle jsem si propočítával ledničku, kterou jsme nedávno kupovali a nakonec nás ve finále vyjde levněji ta A++, než prodejcem nabízená A+++, protože ta A+++ nemá až zas takovou úspornost…
Doplňuji:
cochee: Dnešní LCD jsou opravdu na stejné úrovni jako plazmy.
My tenkrát (asi 5 let zpět) kupovali taky plazmovku, Panasonic Vieru konkrétně, protože má úhlopříčku tuším 112 cm a v tý době ty LCD ještě nebyly tak úplně vymakané a právě černou prostě nezobrazovali úplně jako černou.

Když se podívám na naší televizi, tak tam je max spotřeba 295W.

Jinak plazmovky dřív zas trpěly tím, že takový ty hodně tmavý barvy vykreslovaly jako černé, dneska to je snad dotažený už, i ta naše televize, když jsou nějaký jó tmavý scény, že to není tak černý… To zas na druhou stranu nutno podotknout.

huxa

LCD

Doplňuji:
mám nejraději ledku, hodí se i k PC, méně se leskne, lze koupit i menší rozměry

brillant

LCD

Jikra

plazma

Mám 2× plazmu Panasonic Viera 107cm a 127cm dále 1× LED LG 107cm a 1× LED Mascom 66cm všechny v Full HD + oba příjmy tzn.pozemní i Skylink.
Jsou to loňské modely a mohu říci že pokud se jedná o pozemní příjem tak obraz je maličko lepší u plazem (u úhlopříčky 66cm to nemá cenu řešit).
Velké úhlopříčky u sat. příjmu v HD rozlišení jsou již téměř shodné ale já dávám přednost plazmě kvůli zobrazení černé. Ovšem to záleží na podmínkách kde tu TV provozuješ. Jestli je v osvětlené místnosti a nebo ti tam svítí pouliční lampa tak to vůbec neřeš a kup si cokoliv levného a nenáročného. Samozřejmě že plazmy mají větší spotřebu např. LG 107cm = 80W/Panák 107cm = 180W(podle svého nastavení korekcí). No jo, každá sranda něco stojí.

M.

LCD

anonym

LCD

Doplňuji:
Ale plazma by mohla být také dobrá. Doma máme obyčejný televizor Tesla s úhlopříčkou (asi) 55.

dyscac

plazma

Kdysi platilo, že do 100cm úhlopříčky brát LCD a nad 100 brát plazmu. Jestli to ještě pořád platí, to nevím :)

my koupili plazmu, ale už je to právě nějaký ten rok zpátky

cochee

plazma

Mosoj, to jsi přehnal s tou spotřebou. Zaprvé uvádíš příkon přístrojů „z doby kamenné,“ stačí třeba příklad Panasonic Viera http://www.al­za.cz/42-panasonic-viera-tx-p42ut50e-d329735.htm – „Maximální spotřeba: 275 W, Typická spotřeba: 131 W“ – a to je výběhový model. Obrazově prostě z principu LCD nedosáhne kvality plazmy, protože na plazmě je černá opravdu černá (jde o kontrast).