Nikkol

Která hora je tedy nejvyšší?

Místem s největší nadmořskou výškou je vrchol hory Mount Everest (8 848 m n. m.).
Místem nejvíce vzdáleným od středu Země je vrchol hory Chimborazo (6 310 m n. m.).
Největší horou světa je Mauna Kea. Od úpatí na dně oceánu až k vrcholu měří 10 205 m.

Nejlepší odpověď
Drap

Everest, vždy se u výšek jednotlivých objektů měřila nadmořská výška.

Další odpovědi
anonym

ako sama vidíte, všetko je relatívne.
všetky tri sú naj, záleží iba na hľadisku, z ktorého hodnotíte.

pusinka50

Nejvyšší horou světa je Mont Everest 8848 m n. m., nejvyšší hora na Zemi. Nejvyšší horou Evropy Mont Blanc 4810 m n. m. .