Která hodina je mezi psem a vlkem- letního času ?

Nejlepší odpověď
fcoop

Hodina ranního šírání, ani tma, ani světlo, b)přeneseně označení pro nějaké dramatické mezidobí charakterizované napětím a nejistotou (Toto rčení francouzského původu se začalo v češtině častěji používat po vyjití básnické sbírky Jana Skácela Hodina mezi psem a vlkem)"
Zdroj: MRHAČOVÁ, Eva. Názvy zvířat v české frazeologii a idiomatice : (tematický frazeologický slovník I). 1.vyd. Ostrava : Ostravská univerzita, 1999. s.110.

Další odpovědi
annas

Jaroslav B. z malého městečka poblíž Prahy pozná hodinu vlků bezpečně sám na sobě. „Pravidelně nemůžu spát, probudím se a najednou mám zvláštní vize, ne ve snu, ale až po probuzení. Podívám se z okna na zahradu a někdy se mi zjeví blikající světýlka, jindy pocítím obrovskou únavu. Když ten ošemetný čas pomine, zase jsem úplně normální,“ směje se čilý důchodce. Tato „prokletá“ hodina (či spíše dvouhodina) přichází vždy v prvním dnu každé měsíční fáze. Tyto fáze jsou čtyři – nov, růst, úplněk a ubývání měsíce. Hodina mezi psem a vlkem se ohlásí asi kolem třetí ráno, trvá přibližně do čtyř hodin a padesáti minut. V čem tkví její výjimečnost a nebezpečnost? Hlavně v tom, že dochází k totálním zmatkům, časovým, psychickým, magnetickým, optickým. Jako kdyby se vzbouřila příroda a část zákonů nefungovala. Čím je člověk citlivější, tím více je černou hodinou ohrožován.
Dr. Carl Wiesner z amerického výzkumného střediska zjistil, že právě v tomto „zmatku“ umírá nejvíce nemocných, stávají se nebezpečné dopravní nehody, ale rodí se i více dětí. Někteří spáči jsou obtěžováni erotickými sny. My připojíme ještě jedno varování: V tento čas se rozhodně nezabývejte magií a okultismem. Jsou zaznamenány děsivé případy, kdy neznámé síly nabouraly rituály a zničily jejich účastníky. Nebo se může přihodit pravý opak, vaše magické pomůcky přestanou na čas fungovat. Čas kolem třetí a čtvrté hodiny ranní je vůbec trochu podivný a v oblibě ho mají i různé přízraky.
http://www.spi­rit.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=5259:­hodina-mezi-psem-a-vlkem&catid=58:os­tatni&Itemid=82

Domnívám se, že v příspěvku jde o zimní čas.

david22

mezi psem a vlkem bych tipoval lišku