barnajka

Která historická událost je podle vás největší „průšvih“ všech dob?

A kdybyste měli tu moc, vymazali byste ji z dějin, nebo zastáváte teorii, že všechno zlý je k něčemu dobrý? (myslím třeba pro poučení do budoucna, pochopení hodnoty života a věcí…)

Odpovědi
sejtanka

Všechno co se děje,nebo stalo má svůj důvod a myslím,že největším průserem je momentálně naše politická scéna.

anonym

Rok 1948

dědapetr

1939 začátek 2 světové války a dá se říct od té doby všechno.

Terryle

Neznámej moment někdy v prehistorii, kdy si jeden pračlověk uvědomil, že mu dělá dobře, když může ovládat druhýho pračlověka…

Dál? Spojení Německa (od té doby začalo mít „velkotendence“ a vedlo to k válkám), bolševická revoluce v Rusku, obě světový války, vynález atomový bomby, 11. září.
Ale vymazat kritický momenty? Asi ne. Možná by věci jen nabraly jinej směr… ale jestli by byl lepší – pochybuju.

venkovan

Okamžik, kdy se člověk naučil ovládat oheň.

franku

Když se u nás komunisti chopili moci.

tom004

Nic nemazat,nic neměnit,ať se můžeme polepšovat, a zároveň dělat další největší „průšvihy“.

arygnoc

největší historický průser je to, že se pořád nedokážeme poučit a páchame pořád ty samé nesmysly.
Nejhorší vynález jsou peníze – vznikli z ničeho a jen jako nástroj moci a snahy zotročovat (do doby jejich vzniku otrokář musel otroky živit, teď se živíme sami) a spůsobují na světě hodně zla, když ne všechno zlo.

Děda Louda

Uvedu dvě nejznámější námořní katastrofy:

  1. Potopení Titanicu
  2. Nepotopení Aurory

poa.li

Adamovo a Evinou kousnutí do jablka…
Ale dobrý a zlý jsou relativní pojmy, takže je nejlepší se smířit… se vším.

led

Moment keď opica začala myslieť a začala pracovať – zmenila sa na človeka… 🙂

Ale súhlasím, každé zlo je na niečo dobré.