annas

Která herečka spáchala dne 11. února 1957 ve svých 21 letech sebevraždu?

Krásná, citlivá herečka, která si získala diváky svou přirozeností a půvabem.
Jinak krásná Šírin v příběhu o lásce, Andulička posedlá v poetické adaptaci Šrámkova díla.

Její nešťastná láska … Vzpomenete si na názvy filmů, v nichž hrála?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Citový zmatek a milostné zklamání byly příčinou předčasné smrti mimořádně talentované a půvabné teprve jednadvacetileté herečky Jany Rybářové. Jako studentku konzervatoře ji objevil režisér Václav Krška, který ji v roce 1954 obsadil do role Aničky ve svém filmu podle knihy Fráni Šrámka Stříbrný vítr. Během následujících tří let hrála v celkem šesti filmech a diváky upoutala zejména v Legendě o lásce jako Širín. Její tragédii vyvolala nešťastná láska k o mnoho staršímu a ženatému hereckému kolegovi. Když se dozvěděla, že se odmítá kvůli ní rozvést, pustila si 11. února 1957 plyn, den před tím, než měla dostat titulní roli ve filmu Vlčí jáma

LABAKAN (1956), LEGENDA O LÁSCE (1956) a PROTI VŠEM (1956)

Zdroj: http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2006092231