petra2689

Která firma mi dodá a namontuje plastová okna?

Dobrý den, nevíte o nějaké kvalitní a přitom levné firmě z olomoucka, která by mi d.odala a namontovala plastová okna? Děkuji

Nejlepší odpověď
cukrar

Musíte si udělat výběrové řízení. Oslovte asi 30 firem, apk zjistíte, že ušetříte tisíce..

Pokud oslovíte jednu firmu, a ta Vám dá slevu 60%, vy si přitom sednete na zadek, jak jste dobrá, tak klidne zjistíte, že ta firma co nabízí jen 40% je ještě levnější.
Navíc nelze vybírat okna podle konečné ceny. Vy si pořídíte dvojskla se dvěma tesněním, po půl roce zjistíte, že jste si vybrala ty nejhorší, páč horší se již nevyrábí.

Že jsem Vás nepotěšil, ale dal dobrou radu.

Další odpovědi
iceT

https://www.go­ogle.cz/search?q=plas­tov%C3%A1+okna+o­lomouc&oq=plas­tov%C3%A1+okna+o­lomouc&aqs=chro­me..69i57j0l5­.4464j0j8&sou­rceid=chrome&es­pv=210&es_sm=122&i­e=UTF-8

Emefej

Třeba http://search­.seznam.cz/se­archScreen?q=plas­tov%C3%A1+okna+o­lomouc

Taccker

Rozhodně jak píše Cukrar, výběr oken nepodceňovat! Je to investice na desítky let dopředu a nikdo, kdo si pořídí okna by nebyl nadšený z toho, že například po 5 letech „nefungují“. Doporučuji přečíst pár článků o samotném výběru oken:
http://www.za­bloguj.cz/srov­nani-oken-drevena-plastova-hlinikova/ (typy oken)
http://www.vokno-plastova-okna.cz/cz/dalsi-informace-o-oknech/jak-vybrat-okna/ (postup při výběru)
Další články lze dobře dohledat na netu.

Viděl bych to takto:

  1. Typ oken co nejvíce vyhovují k samotnému použití a stavbě (nemusí být vždy jen plastová), tedy jak provedení skel tak bezpečnost a možné příslušenství
  2. Vytypovat firmy v okolí – dívat se na značku oken (lepší německo, rakousko…), podívat se na reference daných firem případně vygooglit co se o ní píše na netu.
  3. Poslat poptávky do několika takto vytypovaných firem (nepoužívat ty jejich rádoby kalkulátory, nikdy Vám nenabídnou slevu, kdežto samotný prodejce může)
  4. Srovnat si ceny případně termíny montáže a zkusit preferovanou firmu zatlačit s cenou níže (dost často to funguje, prostě napište – líbí se mi vaše nabídka ale tam to mám o trošku levněji, uděláme s tím něco? :)
  5. Jste na dobré cestě k dobrému rozhodnutí jaká oka :)

Opravdu výběr nepodceňujte, ptejte se i známých ale obecně bych nespoléhal na to co má soused a jak dlouho mu to vydrželo, technologie a výrobní procesy těch firem se rychle mění, takže kvalita co byla dříve není zaručena teď a také naopak. Je to boj, každopádně přeji hodně štěstí s výběrem :)