Rokio

Která etická pravidla se podle vás nikdy nezmění nebo se změní až za velmi dlouhou dobu?

Etiketa je něco, bez čehož se slušná společnost neobejde. Etiketa ovšem nebyla v průběhu dějin stejná a její pravidla se časem měnila. V etiketě se ale některá pravidla mění často, jiná se mění jenom zřídka a jsou i pravidla v ní, která se téměř vůbec nemění.

Já se vás tedy ptám, která etická pravidla podle vás zůstanou nezměněná?

Odpovědi
Drap

Třeba pozdrav.

cochee

Hlavně si ale nepleť etiku a etiketu. Není to totéž.

monikabart

Vykani.

ivzez

V nadpisu se ptáš na etiku (etická pravidla), v textu
otázky rozebíráš etiketu (pravidla/zásady etikety.

Co přesně chceš vědět?

dubraro

Etika nebo etiketa?

Poměrně trvanlivými etickými pravidly je například biblické desatero.

annas

Etika x etiketa – všimla jsem si toho, psala jsem tazateli, ať si otázku upraví, protože není jasné, co ho zajímá.