surikata001

Která domácí pekárna umí péct bagety a housky?

Dobré odpoledne, chtěla bych mamince koupit domácí pekárnu, ale takovou, co kromě chleba peče i bagety a housky. Vůbec se v tom nevyznám ☹ Zkoušela jsem projít specifikace, ale někde je napsáno, že daná pekárna udělá kromě chleba i těsto na bagety, koláče, zákusky – ale upeče je taky anebo se musí dopéct v troubě? Děkuji moc!

Nejlepší odpověď
gecco

Uvědom si, jak taková „pekárna“ funguje…
😉
Zatímco těsto ti umíchá každá, bochník ti upeče podle svého vnitřního tvaru – taky každá, ale bochník prostě bude tvarem ´kopírovat´ vnitřní prostor pekárny (nakyne, bude upečen – a poté vyjmut).
Pekárničku, do které po umíchání a nakynutí těsta vložíš formu na rohlíky (bagety…) a necháš tak upéct něco tvarově odlišného od tvaru ´pícky´ neznám (netvrdím, že neexistuje – jen si to moc neumím představit)…
😉
Takže rohlíky, bagety, vánočku, dalamánky… – musíš po umíchání těsta ´pekárnou´ ručně vytvarovat a upéct v běžné troubě.
😉

surikata001

Aha, takže už tomu víc rozumím… u jedné bylo napsáno, že má nástavec na bagety, takže jedině asi tahle… 🙂

gecco

Nevím, co je nástavec na bagety – ale nejspíš nějaká ta forma – ale velmi pravděpodobně jen vytvarovaný plech pro upečení baget v troubě…
😉
Taková pekárnička ti jen uspoří práci s umícháním těsta – a to ještě musíš respektovat její (nepříliš značné) míchací možnosti…
😉
_____
Osobně si myslím – pokud chceš mamince tuto práci usnadnit, kup jí kvalitní kuchyňský robot (míchací) a nech na ní, jak si po umíchání těsto vytvaruje a čím je, případně, naplní (od chleba po povidlové buchty); ty domácí pekárny jsou silně ´jednoúčelové´…
😉

surikata001

To bude asi opravdu lepší, děkuji moc 🙂 asi jsem měla o schopnostech domácích pekáren zkreslené představy a nadsazená očekávání 🙂 je fakt, že jestli by mamka musela to těsto pak dávat do trouby, tak jí robot udělá lepší službu a je víceúčelový a v kuchyni obecně jí víc pomůže…

gecco

😉