Kulpix

Která česká nákladní auta mohla jezdit brodem (pod vodou)?

Nejlepší odpověď
anonym

Praga V3S..zde je úryvek z článku na netu… Auto je například schopno vyšplhat na 40 centimetrů vysokou kolmou překážku, dokáže projet až metr hlubokou vodu…
Další byla tatra 815…opět úryvek z netu… Světlá výška pod nápravou je 360 mm a brodivost 1 200 mm.

Zdroj: http://auto.id­nes.cz/hasicska-tatra-815-z-hrenska-d0p-/auto_testy.as­px?c=A110209_180519_au­to_testy_fdv

Další odpovědi
Lamalam

Všechna vojenská.

Gestas

Všechna. Některým to ani neublížilo.

Kepler

Náklaďáky, které by uměly jezdit celé pod vodou neznám. Umí to to tanky, které mají motorový prostor utěsněný a sání s výfukem mají vyvedený šnorchlem nad hladinu. Brodivost je jiná záležitost. Do jisté míry se to dá i s trabantem.