metalavenged

Která cena platí? (dodací list)

Na dodacím listě mám dva sloupce s názvy: „MOC vč. DPH“ a „Celkem vč. DPH“.
Pod MOC vč. DPH je částka např. 14 000 Kč a pod Celkem vč. DPH 12 000 Kč.
Kterou z těhle dvou částek skutečně budu platit při převzetí?
Doplňuji:
No, úplně dole pod všemi těmi objednávkami je zvýrazněný celý řádek, kde jsou pravě tyhle dvě částky a ještě cena bez DPH. Všechny tři jsou tučně. Možná to bude ta nižší částka (Celkem vč. DPH), protože nevím, kde jinde by se ty peníze nabraly o další 2 000 Kč..
Ale děkuji, i tohle pomohlo na uklidnění :)

Nejlepší odpověď
setapouch

Pro spotřebitele platí jednoduché pravidlo: pokud jsou ceny různé, platí pro spotřebitele cena nižší. V zákoně se mi to hledat nechce, ale je to tam někde :)

Další odpovědi
Pepa25

Většinou bývá konečná cena k placení nějak zvýrazněná, např. zopakovaná níže, nic tam není? A není také mezi sloupci MOC a Celkem něco jako „Sleva“ apod?

zzzzz

To tak má více obchodů, třeba i autokelly, MC je základní cena, a já jako stalý zákazník tam mám slevy, takže se mi to z MC odečte a platím to celkem:-)))