maario

Která baterie je lepší a výkonější do aku vrtačky Li-ion nebo NiCd

Nejlepší odpověď
Michal Kole

NiCd je už stará technologie a již je dost na ústupu.

LiOn má složitější nabíjení, proto se používá jako vestavený akumulátor

NiMH je nástupce NiCd a prodává se jako běžné nabíjecí baterie

Všímej si kapacity v mAh

Do LiOn se vejde nejvíce, ale neprodává se jako nabíjecí baterka třeba do budíku

na vrtačku vyloženě LiOn, zvlášť když budeš šroubovat nějaký šroub s přesahem nebo samozřezný, kdy je potřeba větší síla též kroutící moment

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.