Makyna878

Která abeceda má 28 písmen a jsou to samé souhlásky?

Děkujii :)

Nejlepší odpověď
annas

"Hebrejská abeceda a hebrejské písmo.
Hebrejská abeceda se skládala ze 22 souhlásek; některé z nich zjevně mohou představovat dvě hlásky, takže celkem představují asi 28 hlásek.
Samohlásky si čtenář doplňoval sám, a to podle kontextu podobně jako si český čtenář doplní samohlásky v takových zkratkách, jako je například „mjr.“ (major), „kpt.“ (kapitán) a „rkp.“ (rukopis). atd.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:IR1tNe4d7I4J:­wol.jw.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1200001953+­&cd=8&hl=cs&ct=clnk&gl=c­z#h=

Hebrejskou abecedu máte v odkazu na UČEBNICI
BIBLICKÉ HEBREJŠTINY
JACOB WEINGREEN
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:v03qV5Vrke4J:­is.muni.cz/el/1421/­jaro2011/OJ526­/BibHebWeingre­en0001.txt+&cd=7&h­l=cs&ct=clnk&gl

Autor (bod 17) uvádí, že „hebrejská abeceda má 22 souhlásek, ale 6 souhlásek má dvojí tvar“

Další odpovědi
Lamalam

Takovou abecedu neznám, ale vím o jedné, která má 28 znaků a je tvořena spoluhláskami. 28 souhlásek si nedovedu představit.

Hebrejskou abecedu tvoří 22 souhlásek. Ostaní znaky do abecedy nepatří.