Luki

Krystalizační ohřívací pytlík a mikrovlnka – jaké máte zkušenosti?

Zdravím.
Dostal jsem pytlík, ve kterém je kapalina a plíšek. Když se ten plíšek ohne, tak kapalina zkrystalizuje a začne hřát (asi hodinu).
Když pytlík vystydne a nechá se uvařit, krystaly se rozpustí a pytlík je pak připraven k dalšímu použití.

V návodu se píše, že se nedoporučuje rozpouštění krystalů v mikrovlnné troubě.
Hledal jsem na internetu i další informace, ale nikde to vysloveně nezakazují.
Všude uvádějí, že vaření pytlíku v mikrovlnce „není vhodné“, nebo že to „nedoporučují“.

Samozřejmě, že jsem to hned vyzkoušel. Dal jsem pytlík pro jistotu ještě do krabičky naplněné vodou (viz obrázek – http://sklad.o­brazku.cz/obr530231_hot­pack.jpg ) a opatrně, po půl minutách na 75% výkonu jsem začal ohřívat. Průběžně jsem pytlík vyndaval a sledoval, v jakém je stavu. Voda v misce byla horká, ale nevařila. Během asi 10 minut se mi bez problémů krystaly rozpustily.

Původně jsem čekal nějaké jiskření od plíšku, ale vůbec nic se nedělo.

A teď moje otázky:

Co se může stát?
Proč výrobci nedoporučují rozpouštění v mikrovlnce?
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti (dobré i špatné)?
Na co bych si měl dát pozor?

Odpovědi
anonym

Na cenu.