VampireGwen

Krysa nebo potkan? + otázky

Chci si pořídit krysu nebo potkana. Který z nich je lepší? Kdo méně kouše a je schopný sedět na rameni (nějakou dobu) bez toho, aby skočil nebo spadl? A můžu ho mít v teráriu po akvarijních rybičkách? A měl by být v pilinách? Který z nich je schopen běhat v kole pro křečky?

Nejlepší odpověď
anonym

Zatím NIC!
Nastuduj si chov potkanů( krysy se běžně nechovají) a teprve potom si nějaké živé zvíře pořiď. Až budeš mít alespoň základní znalosti a vybavení.
Kousavost teď neřeš, dobře odchované a socializované mládě od chovatele nebude kousat.
Módní doplněk na rameno není žádné zvíře (ani mrtvá liška) a „nějakou dobu“ myslíš co?
Piliny práší a jsou nevhodné.
Poptej se tady:
http://www.ifau­na.cz/drobni-savci/nemodforum/r/

Další odpovědi
Dochy

Mám pocit, že krysu neseženeš. Jako mazlíček u nás bývá potkan. Potkan je tuším narozdíl od krysy výrazně společenštější. Potkan Ti v pohodě na rameni vydrží tak dlouho, jak bude chtít. I když budeš chodit, možná i běhat. A kolo pro křečky? Netuším. Osobně si myslím, že na to by mu překážel ocas – potkan má ocas možná delší než tělo.
Akvarijní rybičky se obvykle nechovají v teráriu. Piliny myslím nejsou úplně vhodné, ale už si to nepamatuju jistě. Mám pocit, že z pilin hrozí potíže a nepoužívají se snad pro žádné malé zvíře. Kdyžtak hobliny.

Lamalam

Krysu neseženeš. Jestli chceš zvíře jenom na běhání v kole pro křečky, tak si raději žádné nepořizuj.

Ozzy21

Doporučuji křečka syrského.