Niikii

krychle má povrch..Prosím POMOC

Dobrý den,je tu někdo dobrý v matematice ? 🙂 po mě je matematika velká neznámá, a s tímto úkolem se nějak nemůžu poprat ☹

  • Krychle má povrch 54dm2,kolik měří její hrana?

Potřebuji postup a náčrtek(ale ten tu asi nejde uvést takže postup)
Děkuji

Nejlepší odpověď
Gollumek.88

krychle má všechny hrany stejně dlouhé. výpočet povrchu je S=6*a2

tzn: 54 = 6* a2 → z tohoto máš už jednoduchou rovnici, hrana vyjde v dm

54 = 6* a2 / děleno 6ti
54/6 = a2 /levou stranu odmocníš a dostaneš hranu

náčrtek:
http://www.aris­toteles.cz/ma­tematika/stere­ometrie/krychle­.php