Ella

„Krvavé tečky“ na kůži?

Mám je už nevím jak dlouho – jsou tři – na rameni. Nevadí mi, ale zajímá mě co to vlastně je? Jsou červené a vypadá to jakoby mě někdo píchnul širší jehlou, akorát jedna je větší (0,1mm) a když ji zmáčknu z obou stran (jako pupínek), tak zmizí – když kůži zase pustím, tak za pár vteřin zase „vyleze“. Nevíte co to je? A proč se mi takové tři tečky udělaly?

Nejlepší odpověď
elektrikář

Až budeš u doktora zeptej se. Takhle na dálku diagnoza určit nelze. Mohou to být prasklé vlásečnice a mnoho dalších příčin. Jen lékař ví a někdy ani neví, .

Další odpovědi
anonym

Ja jsem tady za strasaka , ze kazdeho posilam k doktoru … bohuzel mam ale v nejblizsim okoli 2 vazne nemocne lidi , kteri kdyby sli drive k doktorovi , nemuselo byt vse tak tragicke. Nechci strasit , ale radsi to , nez rikat pres pc , ze to nic neni. ( Ani ale nemuzu napsat , ze to neco je ) . Na to vam odpovi vazne jen odbornik. Zkus si to dat do vyhledavace …-iv-

Mucillinka

Já jsem měla tyto tečky po nohou, rukách a pak i obličeji.Šla jsem ke kožnímu, te mi dal mastičku, mazala jsem se jí a tečky nezmizely.Do toho jsem byla ještě u praktickho lékaře s bolestí břicha, bral mi krev, o tečkách jsem m řekla, ale nevěnoval jim pozornost.Potom přily výseldky krve, kvůli té bolesti břicha..Nakonec tečky byly petichie, což jsou krvavé tečky, které se na těle tvoří, když se nesráží krev, já je měla skoro všude a na těle se mi začaly dělat ošklivé, velké modřiny, nakonec jsem onemocněla trombocytopenickou purpurou, což znamená, že se nasráží krev, měla jsem jen 5% srážlivost krve a druhý den jsem hned jela do nemocnice, na týden, nakapačky, pka jsem dostala na 4 měsíce éky, po kterých jsem přibrala skoro 15 kilo..Byla to nemoc, byla jsem unavená a přišlo se na to „za pět minut dvanáct“. Být tebou bych se nějak neznepokojovala a došla si k lékaři. Pokud se ti dělají i modřiny a nevíš o tom, že by ses praštila nebo pokud ti často teče krev z nosu nebo dásní, tak bych být tebou hned zašla k lékaři. Nechci tě strašit, nemusí to být, může to být jen něco kožního…ale jak jsem dopadla já..Dojdi k lékaři a přeju hodně štěsí a ať je to jen nějaká vyrážka.. :)