Pokročilý

Krvácí mi dásně při čištění zubů a teď už občas i při jídle

připadám si jak z reklamy na Paradontax, akorát předpokládám, že mi je dost málo na to, abych měla paradontózu ne.. vždycky jsem měla docela citlivé dásně a zubařka mi říkala to nic, stačilo aby mi sundavala zubní kámen a rýpla do dásni a bylo to, ale teď mi dásně krvácí při každém čištění zubů a už i když kousnu třeba do jablka.. co s tím? :/

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Krvácení je nepříjemné :( .. s tím vám neporadím ale zde http://bmikalkulacka.eu si můžete spočítat BMI což je také důležité :)

Jinak s těmi dásněmi, zkuste pravidelněji čistit zuby

Zdroj: bmikalkulacka.eu

Další odpovědi:

Zlatý

Mně taky krvácely dásně a oba rodiče měli parodontózu, takže se dalo přepodkládat, že ji budu mít i já. Teď ovšem zas budu já reklama na zubní pastu - mně pomohla pasta Lacalut aktiv, je mi už hodně let a zuby mám všechny vlastní. Jen už byly nevzhledné, takže jsem si nechala udělat metalkeramickou nástavbu a zoubky mám hezčí než za mlada. Parodontax mi zubařka dala jako vzorek, ale ta nepomáhala vůbec.

Zlatý

Pro někoho je nepříjemné ,když dásně krvácí zuby řádně čistit- ba naopak nesmí se polevit - je třeba pravidelně zuby čistit a dásně masírovat -třeba si kup Herbadent ten je výborný a masíruj si s ním dásně - pomáhá a já bych se nespokojila, kdyby mi zubařka řekla to nic.....není pravda že to nic není.

Zlatý

Lacalut je výborný, určitě ho zkuste.
Jinak měkký kartáček a zubařka by Vám měla poradit co ještě.
Také bych zvýšila příjem vit.C - třeba v tabletách.

Zlatý

Nedavno se zde doporučoval Cordosyl ústní voda. Není nic vhodnějšího + ta hygiena.

Bronzový

Máte zánět dásní.Nevhodným způsobem si čistíte zuby. Doporučuji návštěvu zubní hygieny.Zdravá dáseň má světle růžovou (lososovou) barvu.Pokud je červená je zanícená a nateklá.

Bronzový

Popřemýšlejte,jestli máte opravdu dobrou zubařku.Oni jsou kolikrát z nepochopitelných důvodů laxní. Všechny ty dostupné prostředky bývají málo účinné. Výborná je dvoufázová bylinná voda Dr. Landy, k dostání na internetu.

Stříbrný

paradontóza je nepříjemná a tohle vypadá už na pokročilejší stádium - kup si ten nejměkčí kartáček, který jde, pastu lacalut nebo paradontax (používám jí na doporučení d. hygienistky taky na krvácení dásní), mezizubní kartáček a pečlivě čisti nejméně třikrát denně - mě se to tím zlepšilo, hlavně se už nemusím bát kousnout na veřejnosti do jablka :) začni to řešit, jinak to bude čím dál horší...

Bronzový

pořiď si co nejjemnější zubní kartáček a léčivou zubní pastu - Lacalut je fajn, ale střídám ho s pastou Ajona (je koncentrovaná, takže na kartáček jí stačí jen maličko, k sehnání pouze v lékárnách) a možná si taky kup šalvějovou tinkturu na vyplachování

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1276
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.