1jirka22

Křupání prstů, zad atd… je to škodlivé? a jestli jo, tak proč?

Nejlepší odpověď
led

Názory na to sú rôzne. Za našej mladosti nás starkí strašili, že sa nám budú triasť prsty. Po mnohých desiatkách rokoch sme zistili, že bez ohľadu, či to robíme alebo nie, prsty sa nám aj tak trasú.
„Křupání prstů, zad atd…“ v určitom momente uvoľňuje kĺby, stavce v ich spojoch, ktoré svojim nepoužívaním sa do seba „zakliesnia, zlepia a ich väzba stuhne“ (je to laické pomenovanie, odborníci prepáčte).
Ale všetkého s mierou, určité cviky na uvolnenie kĺbov, chrbtice treba robiť, hlavne v súčasnej sedavej dobe. Ale naozaj to nepreháňať, radšej cvičením fyzicky uvoľňovať telo, než sa dopovať nejakými chemikáliami.

Další odpovědi
gecco

To křupání (prokřupávání, protahování…) samo o sobě škodlivé není – ale může signalizovat nějaký problém (v kloubech artrozu, v zádech – páteři – třeba poškozenou plotýnku) – pokud nevíš, zajdi si k doktorovi, lepší je problém podchytit včas – třeba i jen proto, abys o něm věděl…
😉

da ny

Pokud jste zdráv, křupání kloubů není škodlivé ani nebezpečné (vzduch).
O křupání zde:
http://www.ule­kare.cz/nemoci-vysetreni/krupani-kloubu
http://doma.no­va.cz/clanek/zdra­vi/krupani-v-kloubech-vadi-to.html