9 řemesel

Kroužkový motor upravený

na svářečku.Dělal jste to někdo?Kamarád to chce zkusit,jenže já vím jen to,že se rotor zablokuje.Ale ostatní se nějak vykouřilo z lebeně.(poloha ,propojemí na sběračích atd.)
Je tu někdo se zkušeností ???
Doplňuji:
Jedná se o funkční vzorek na ukázku, není určeno pro běžnou práci!!Za tento nedostatek se všem moc omlouvám.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Upřímně řečeno, jednodušší a bezpečnější je koupit obyčejnou trafo-svářečku (do 2000,–), přidat do ní 1 ventilátor (300,–), pořádně dotáhnout kontaktové komponenty (popřípadě vyměnit za kvalitnější s větším ampérovým průtokem) a máme levnou a relativně kvalitní svářečku s možností přesného ampérového nastavení pro různé typy elektrod.
Už jsem jich takto klientům upravil 8ks a všechny šlapou jako hodinky, v pohodě utáhnou i 3,15 elektrody bez přehřívání a bez otravného vypínání tepelnou pojistkou…

Zdroj: www.svarbazar­.cz/phprs/view­.php?cisloclan­ku=2008052802