lerak14

krouží u vás nad barákem taky vrána?(krkavec)není brzo?

Nejlepší odpověď
dagry

Nekrouží, protože u nás nejsou.

Další odpovědi
atriplex

Je třeba rozlišovat krkavcovité ptáky:

  • havran, ten náš na zimu odlétá do teplých krajin (Španělsko, Francie), na jeho místo přilétají zimovat havrani z Polska či Ruska. To jsou ta velká hejna v zimě. Ti zde ještě nejsou.
  • vrána, ta u nás žije celoročně, netvoří hejna. Lze je potkav na okrajích lesů či ve městech.
  • krkavec, to je ten pták z Arabely. Je velký a žije v hlubokých lesích. Žije zde celoročně a také netvoří hejna
  • kavka, tu hodně vídáme ve městech, tvoří malá hejnka a je docela malá
  • pak zde jsou straky, sojky a ořešníci, ale ti s vránami/havrany nejdou zaměnit.

Pokud to tedy bylo velké hejno, byli to havrani a brzy to není. Přilétají v říjnu.

1popelka1

U nás obvykle kroužívají poblíž hřbitovů a nad poli… nebydlíte u některého z těchto míst? A ne, není brzo, zakaboněné počasí je pro ně přímo ideální…