ELKOS

Poradíte, jak vyřešit popsaný problém?

Dobrý den,před rokem jsme byli neoprávněně vystěhovaní s miminkem ze dne na den,nechci psát román na pokračování,ale bylo to drsné křivé obvinění .Byla jsem na policii ,ale oni vypadají jako když jsou podplacení.Prostě to odložili …trestní oznámení co jsem podala.Poté jsem to poslala na soud a vrátili mi to zpět,že mám jít nejdříve na policii aby bylo zřejmé,že se jedná o trestný čin.Mimo křivého obvinění,vystě­hování a vznik dluhu na energiích z toho důvodu,že majitel bytu nechtěl odhlásit elektroměr a bez něho se odhlásit nedalo.Museli jsme prodat všechen nábytek,abychom se byli schopní ostěhovat -navíc do malé garsoniery,kde se nevejdeme a nábytek je majitele,nepřál si,aby jsme ho dávali pryc.Takže nemáme nic a ještě se tu tísníme a nemůžeme najít byt,protože do holobytu s dítětem nemůžem.Ale co mě štve,že mě soud odkazuje na přestupkovou komisi ,to si mám fakt nechat líbit,že mne někdo křivě obviní,neoprávněně vystěhuje,odloží trestní oznámení,udělá dlužnou částku na Čezu a ještě přijdem o všechen majetek a prostě dostane 1000kc pokutu na př. kom. ?Nechce se mi věřit,že to soud smetl ze stolu?Děkuji za případnou radu.Prostě mám pocit křivdy a pomsty a boží mlýny jsou mi momentálně ukradené.Je to již rok stará záležitost,ale stále cítím,že jsem v právu.

Původní neotázka
křivé obvinění,vystě­hování s miminkem.Přes­tupková komise – soud i policie to nechtěli řešit.

Nejlepší odpověď
Kelt

Takové případy je třeba dávat do televize. Bývaly programy Občanský jouda, Černá ovce, něco řeší Klíma, nějaké takové věci se probírají na Nově nebo Primě, a pak samozřejmě, každý orgán má svůj orgán vyšší, na okrese, kraji, pak je tady Ombudsman, Nejvyšší soud, Prezidenská kancelář a určitě najdete i jiného právníka advokáta, který by to mohl řešit.

Další odpovědi
klumprt

To že se cítíte subjektivně v právu ještě neznamená, že objektivně v právu jste. Jestliže nevěříte soudům ani policii, pak nezbývá než obrátit se na nezávislého advokáta dle vlastního výběru, který jistě nebude podplacený ani líný se věcí zabývat. Váš problém nastuduje a podá vám pravdivé zhodnocení vaší situace.
Jinak z vašeho popisu nelze poznat ani to, v čem je problém, natož najít jeho řešení.

Kryšpín

Najděte si na netu Frank Bold Brno, pokuste se je požádat o výpomoc případně zastoupení

ivzez

Nejste ochotna podrobně popsat případ, nejste ochotna
se ani obrátit na toho, kdo by Vám mohl pomoci.

Bez ÚPLNÝCH informací pouze z Vašich domněnek
nelze situaci posoudit ani navrhnout nějaké řešení.

Na základě čeho se domníváte, že šlo o neoprávněné vystěhování?
A opravdu jste byli vystěhováni, nebo jste se odstěhovali sami?

A na základě čeho tvrdíte, že šlo o „drsné křivé obvinění“,
když soud ani policie to křivým obviněním neshledali?

ELKOS

chlape jste normální,nebo čtete jenom co se vám číst chce?Proč se mi proboha říkáte,že nejsem ochotna se obrátit na advokáta?Když jsem zminovala,že na něj asi nemám,tak asi nemůžu přijít a říct…dobrý den,tady máte prosím můj případ ale budte tak hodný jenom zadarmo,jsem ochotná to řešit 😁 A za další …psala jsem ,že jsem byla na policii,kvůli trestnímu oznámení …na policii se chodí asi proč ?Říct jim dobrý den,jak se máte a nashledanou?Vy vůbec nečtete co jsem psala a snažíte se mi namluvit,že jsem asi blázen nebo co?Mimochodem běžný jev je,že by se člověk měl stěhovat min. do 3 měsíců – výpovědní lhůta a ne,že si majitel zavolá z dovolené a řekne ihned se sbalte a vypadněte z mého bytu protože jste chtěla vraždit a váš manžel vykradl mou firmu a přitom nepodal trestní oznámení ale podala jsem ho já,to je asi docela logické,komu hráblo v mozku ne?

ivzez

Nejsem chlap a přečetla jsem si jak otázku,
tak diskuzi → reagovala jsem na oboje.

Potřebujete-li advokáta, a nemůžete-li si ho dovolit,
můžete požádat o jeho přidělení zdarma. (Zajímala už
jste se o tuto možnost?)

Další možnost jsou občanské poradny, jež poskytují poradenství zdarma. V některých najdete i právníka, ale tam počítejte spíše s obecnou právní radou, nepůjde o službu na úrovni advokáta.

ELKOS, proč jste se odstěhovali na základě telefonátu majitele?
To jste nám ještě nevysvětlila.

Měla jste počkat na písemnou výpověď, která mimochodem může být dána pouze v souladu s NOZ, nikoliv na základě něčí pomluvy.
Pokud by Vám majitel dal neplatnou výpověď, mohli jste se obrátit na soud.

Já Vám nevyčítám, že jste udělali chybu/y.
Ale měla byste si uvědomit, že za cizí chyby nemůže nikdo jiný.

Hledáte tu právní radu, od lidí, kteří se Vašemu problému
věnují dobrovolně zdarma, ale neposkytujete jim dostatek
informací a navíc na ně „vyjíždíte“.

Nikdo z nás Vás z bytu nevystěhoval, nikdo z nás Vás nepomluvil
ani z ničeho nenařkl. Proč si svou zlost (kterou mimochodem chápu) vyléváte na nás?

Chcete-li s něčím poradit, uvádějte pokud možno kompletní informace a nenapadejte ty, kdo jsou ochotni Vám svůj čas zdarma věnovat.

Takto se opravdu nikam nedostanete.

ELKOS

bohužel na advokáta nemám peníze.Problém to je myslím,že dost velký,pokud mne někdo křivě obviní z vraždy a ještě musíme přijít o majetek ,protože jsme se museli odstěhovat ze dne na den cca do pár dnů asi do týdne jsme byli pryč.To že mi majitel udělal dluh na Čezu se mi také nelíbí,už tím,že jsme celý rok platili nemalou částku a pravidelně.Navíc to křivé obvinění není vůbec málo a vůbec mi neříkejte,na čí straně je pravda,já snad vím,co mluvím a nemusíte mi vnucovat,že se snad jen cítím ukřivděna z nějakého nesmyslu.To není,žádný nesmysl,to je realná situace,reálné obvinění a vesnická policie,která to neřešila 🙂 Chci po majitely bytu proplatit náklady za majetek,který jsme museli prodat za částky po 200kč a také omluvu a také trest.Popř. po osobě,která toto vyvolala,čímž je sousedka,ale co mi je do toho,majitel bytu uvěřil těmto pomluvám,tak at si nese zodpovědnost za toto sám 🙂

klumprt

Takže:

  • byli jste vystěhováni. Bylo to v rozporu s nájemní smlouvou nebo s občanským zákoníkem? Nevím.
  • ČEZ na vás uplatňuje dluh. Formulaci „z toho důvodu,že majitel bytu nechtěl odhlásit elektroměr a bez něho se odhlásit nedalo“ nerozumím.
  • sousedka – kamarádka vás křivě obvinila. Jestli tomu dobře rozumím, tak vás z pokusu o vraždu a manžela z vykradení firmy. Vy jste křivé obvinění oznámila a policie to odložila. Netuším, jak to odůvodnili. Podala jste si stížnost proti usnesení o odložení?

ELKOS

Ano kontaktovali jsme televizi Prima,dokonce řekli,že se ozvou,ale neozvali,majitel nás dokonce poslouchal za oknem a vysmíval se nám,kdy přijede ta televize…on je podnikatel.Psala jsem ombudsmanovy ale všichni chtějí vyjádření policie,kdy policie tvrdí,že to není trestní čin.Šlo o pokus o vraždu,kvůli které jsem byla vystěhována a můj manžel měl údajně vykrást firmu majitele.Policie řekla,že když to nenahlásí přímo dotyčný co se měl být poškozen,tak se nejdená o trestní čin,ale že my jsme měli být udajními pachateli a z toho důvodu nás vyhodil ,toto mi nejde na rozum?Neřeknu ,kdyby to byla nějaká ptákovina ,kdyby někdo pomlouval ale toto bylo na vesnici a jednalo se přímo o pokus o vraždu a vykradení firmy…kde se to šířilo rychlostí blesku a přitom jsme právě my naše 3 čelnná rodina já a manžel a miminko,byli velcí samotáři,chodíci na procházky,nikdy jsme s nikým neměli problém.Jen se sousedkou kamarádkou-ona byla tím problémem,je to známá firma na vsi.Udělala problém více lidem a oni jí tam nemají rádi.Jen jsem nečekala,že je až tak pošahaná,že půjde i proti mě,protože její manžel kouká po holkách a není často doma a můj manžel svůj čas věnuje našemu synovy a mě.Prezidenská kancelář,tam se asi nedovolám a nejvyšší soud bude chtít nejspíš rozsudek okresního soudu -----tak já nevím ta ženská je zralá na nahlášení do psychiatrické léčebny z důvodu ohrožování veřejnosti nebo tak něco 🙂