baxinaw

krivě obviněna z krádeže, popotahování po policii o ostudě nemluvím. Můžu chtít nějaké odškodnění

Chci se zeptat mlady muž se přiznal k loupeži,udal moje jméno že jsem ho vezla a byla tam sním,což nebyla pravda.Pomalu měsíc mě popotahovali po policajtech a nakonec řekl že lhal.žádna omluva nic mohu na něj podat oznámení kvůli křivému obvinění a velké ostudě ve městě vyplatís se mi to díky moc

Odpovědi
bolak

Myslím že podat trestní oznámení můžeš na kde koho a kvůli kde čemu, ale otázka je, k čemu to bude. Pokud byl obžalován z loupeže, tak to jeho trest asi výrazně nezmění (nejspíš vůbec), takže se ti nejspíš ani neomluví, maximálně ti napíše dopis, který ?budeš tahat pořád sebou, abys v případě nutnosti mohla samu sebe hájit?.

Takhle jsi slespoň poznala kdo byli skuteční přátelé, kdo ti věřil a kdo se od tebe odtáhl. Cenná zkušenost. :) A většině inteligentních stejně asi došlo, že je to výmysl, když jsi si normálně chodila dál po světě :)

PS: Mně by se takováhle publicita líbila.

zzzzz

Ano, pro křivé obvinění lze podat trestní oznámení. Náhradu škody požadujte po něm v rámci trestního řízení, můžete se obrátit i na ministerstvo spravedlnosti a žádat o náhradu škody i tam pokud Vám už bylo sděleno ze strany policie obvinění z trestného činu.