Kreslí se technické výkresy ještě ručně nebo se už kreslí všechno v CADu?

Nejlepší odpověď
Terryle

Asi jak kde, bude to záviset i na tom, kdo je kreslí a na co je zvyklý. Občas se pohybuju ve strojírenské firmě, co dělá ložiska, a tam používají oboje. Ale pokud jde něco ven (do jiné firmy), dělá se to v CADu, kreslené výkresy by mohly být blbě čitelné a musely by se stejně prohánět počítačem…

Další odpovědi
anonym

na škole možná i ručně, ale v praxi pak už převážně v CADu 🙂

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Com­puter_aided_de­sign
Doplňuji:
koneckonců stačí zkouknout tuto animaci a je asi celkem zřejmé v čem bude rýsování rychlejší i přesnější http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­bor:Cad-fm01s.gif

led

V práci väčšinou dochádzam do styku s ručne kreslenými technickými výkresmi. Podľa kvality vypracovania ich voláme veselé skice. Je to aj tým, že nie každý technik (hlavne starší) musí byť aj znalec výpočtovej techniky. Podotýkam, nemusíme dostať kozmicky presné technické údaje, ale musíme vedieť presne, čo tým chcel dotyčný povedať.

kropitko

Já myslím, že se využívají obě možnosti…ale v CAD je to rozhodně rychlejší, pohodlnější a dokonce nepotřebuje člověk tolik dovednosti a umu a myslím, že by to zvládl i člověk, který v tomto oboru není vzdělaný.

led

Súhlasím, čo sa týka kvality a rýchlosti CAD.
Ale stále sú ľudia neznalí výpočtovej techniky (aj technici) a pritom na papieri sa vedia vyjadriť presne. Dajte im stroj a skončili.