Lucimia

Krém na dort ze zakysané smetany?

Jde udělat krém na dort ze zakysané smetany, třeba téhle: http://www.okob­chudek.cz/pro­duct/zakysana-smetana-15-yoplait-190-g-25040/?, která bude dostatečně tuhá a půjde dát pod marcipánovou potahovou hmotu? Znáte nějaky ověřený recept?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Našlehat šlehačku se ztužovačem,zamíchat do ní zlehka zakysanou smetanu.Ale pod marcipánovou hmotu jsem to nikdy nedělala,myslím si,že je na to dost těžká.Cukr bych nepřidávala,mar­cipán je sladký dost.Nebo mascarpone+za­kys.smetana,jem­ný tvaroh+zakys.sme­tana,pomazánko­vé máslo+zakys.sm­.,atd.Hlavně nechat pořádně ztuhnout a pak na to dát ten marcipán.