Avatar uživatele
Nave

Krém na dort-na zdobení

chtěla bych vědět zda někdo nemáte recept na krém na dort,nějaký rychly a jednoduchý-na zdobení?
existuje,prý a jestli je to pravda,že se to dá také nějak udělat z mouky atd,nevite někdo jak????-neznáte to někdo,poradíte.
nebo nějaký jiný krém na dort-na zdobení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5107 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Je to tzv. krém nastavovaný. Já krémy nedělám, ale našla jsem jeden na uvedené stránce.

Krém
Mléko – 250 ml,
hrubá mouka – 50 g,
máslo – 200 g,
cukr moučka – 200 g,
rum – 2 lžíce.

Postup:

Z mléka a mouky uvaříme v hrnci na malém plameni(pomalu) za častého míchání hustou kaši a za občasného promíchání ji necháme vychladnout.
Máslo necháme změknout na pokojovou teplotu a pak ho s prosátým cukrem vyšleháme do pěny.Poté projedeme metličkami i kaši a po částech ji vešleháme do máslové pěny. Ke konci vmícháme pomalu rum (je lepší, pokud má pokojovou teplotu, jinak krém má tendenci se srazit!).
Hotovým krémem plníme košíčky,ořechy,…a jiné drobné mlsky nebo cukroví.

Poznámka:

Recept na tento krém jsem dostala od maminky mého manžela a už ho pár let používám na vánoční cukroví. Plním s ním hlavně ořechy a třeba do košíčků vmíchávám do krému místo rumu vaječný likér nebo mandlovou medovinu. Používám i na bábovku s krémem.

Zdroj: http://www.to­precepty.cz/re­cept/9297-krem-na-plneni---nastavovany/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GM

Nejraději dělám krém nastavovaný vanil. pudinkem – Z 1/2 litru mléka uvaříme puding bez cukru a po částech dobře vmícháme do másla ušlehaného s cukrem. Můžete do něj přidat mletou kávu, kakao apod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Já také raději nastavuji pudinkem. A dělá to i kamarádka – profi cukrářka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Málče

PUDINKOVÝ KRÉM
300ml mléka, 1 pudinkový prášek, 250gr másla,
1 vanilkový cukr, mletý cukr podle chuti.
Z mléka a prášku uvaříme hustý pudink. Během
chladnutí občas promícháme, aby se nám neutvořil škraloup. Utřeme máslo s cukrem
a postupně vmícháme uvařený, vychlazený pudink(čokolá­dový,vanilkový,ka­ramelový),jak
má každý rád. Je výborný i kapučínový:
Do krému vmícháme 3 polévkové lžíce čokoládového kapučína. Každý krém ještě vyšleháme.

MOUČNÝ KRÉM
250ml mléka, 4 zarovnané polévkové lžíce hladké mouky, 250gr másla, mletý cukr podle
chuti.
Uvaříme hustou kaši, kterou za občasného promíchání necháme vychladit. Utřeme máslo
s cukrem a postupně vmícháme vychlazenou kaši. Krém poté ještě našleháme. Chutná jako
šlehačkový. Oba krémy mám vyzkoušené.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek