Křečové žíly

Ahoj, v těhotenství mi „naskákaly“ křečové žíly a teď mě to bolí jak čert. Existuje na to nějaká mast? Nebo třeba punčochy? Díky za radu!

Odpovědi
Janulka

Z vlastní zkušenosti poradím elastické punčochy a Varixinal.

Lencis

určitě rychle do lékárny a nakoupit stahovací punčochy. Léky dle doporučení lékaře. Pokud máte doma obvaz, lze nohy i svázat… ale s tím opatrně abyste si nohy nestáhla moc.

Attack-design

určitě zkuste punčochy prý hodně pomáhají

Dandi

Léčba křečových žil

Základem klasických léčebných postupů křečových žil je podpora žilního systému kompresí (stlačením).
kompresní léčba

Cílem farmakologické léčby žilní nedostatečnosti je zabránit dalšímu poškozování žilního systému a odstranit, nebo alespoň zmírnit průvodní obtíže
farmakologická léčba
Metličky a drobné žilky lze léčit tzv. sklerotizací. Při ní lékař pomocí jehly a injekční stříkačky aplikuje do rozšířených žil látku, která vyvolá místní chemické poškození a zánět.
sklerotizace
Při ošetření varikózních žil se s velkou úspěšností užívá terapie laserem. Jeho výhodou je přesné zacílení bez poškození okolních struktur.
léčba laserem
V případě větších žil a kmenových varixů je nejvhodnější chirurgická léčba.
chirurgická léčba

Podívejte se na stránky http://www.krecove-zily.cz/lecba.