mechanka

Křeče v nártu respektive v prstech na nohou.

Při plavání dostávám křeče do prstů u nohou (kromě palce)musím přestat plavat a čekat až křeč odezní..Cviky na protažení a uvolnění nepomáhají.

Nejlepší odpověď
ondra07

Přesně to se mi stává taky, když plavu prsa. Vždycky, když se snažím plavat co nejrychleji, zatínám všechny svaly, tak potom chytnu křeč. Tady jsem něco našel, že proti tomu pomáhá hořčík a magnesium…
http://poradna­.chytrazena.cz/od­poved-na-dotaz/krece_v_no­hach-604.html

Další odpovědi
Damiana

Křeče často způsobuje nedostatečný pitný režim (vypij denně nejméně (!) 2l vody) a absence některých vitamínů a minerálů – zejména B9, B12 a magnézium (hořčík) ty jsou nejdůležitější (ke křečím se při jejich nedostatku časem mohou přidat i návaly bolesti a závratě). Kombinuj ještě se zinkem a vápníkem – nejlépe v přírodní formě – ořechy, hrách, lněné a dýňové semínko, mák.
Paradoxně v dnešní „přesolené“ době mùže tělo, které je vystaveno větší zátěži – sport, nadměrné vylučování potu – nárazově trpět nedostatkem soli. Sodík na sebe váže draslík, který je také jedním z „křečotvůrců“. Zkus vypít při záchvatu křečí trochu soli rozmíchané ve vodě.
Jestli pravidelně piješ chlorovanou vodu, musíš víc doplňovat vitamín E (který je také proti křečím účinný), protože chlór ho na sebe váže. Zkus pšeničné klíčky, lososa, makrelu, tuňáka, olivový a slunečnicový olej, vejce, celozrnný žitný chléb.