Avatar uživatele
Jarolímko

Může sauna neutralizovat účinek kreatinu?

Díky kreatinu dochází k nárůstu objemu svalů – zadržuje vodu v těle. Když půjdu do finské sauny, tak dochází k vypařování vody z těla. Je teda moje teorie pravdivá, že se tyto dvě věci neutralizují?

Zajímavá 0 před 2916 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Teorie je zmatená, nepravdivá a zřejmě ničím nepodložená

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Je pravda, že kreatin je důležitou složkou svalů, ale vodu nezadržuje a spojitost s pocením nemá, maximálně tak až s dlouhodobou a významnou dehydratací. Což v sauně není. Funkce kreatinu je v úplně něčem jiném..

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kre­atin

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

@Kepler: no, zrovna v tom článku na Wikipedii píšou, že: „Dále zvyšuje svalovou hmotu, ale pouze tím, že zvyšuje zadržování vody ve svalstvu.[1]“.

Jinak si myslím, že sauna je tělu prospěšná a tekutiny v ní ztracené, se dají poměrně snadno doplnit, ne? Něco vypotíš, něco málinko ztratíš, ale to bys zkrátka nemohl nic dělat, ani běhat, jezdit na kole atd. jen bys cvičil a byla by z tebe neforemná masa. Takže já bych si tímto hlavu určitě nelámal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Nemyslím si, že žádné sauny na míru nebo sauny na klíč dokážou eliminovat účinky čehokoliv. Jakože sauna pomáhá třeba na kocovinu, protože vyplavuje škodlivé látky z těla, to ano. Jenže aby nějak negovala kreatin, tak by podle mě muselo dojít k nějaké kombinaci pobytu v sauně společně s jeho užíváním.

Avatar uživatele
Kepler

No já jen, že voda ve svalstvu není první na pořadu dne. Určitě ne během pobytu v sauně. Borec vyleze z toho rozpáleného dřeva a kamení, vyžere metr piv a je zase OK 🙂

před 2916 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Sport