Jarolímko

Může sauna neutralizovat účinek kreatinu?

Díky kreatinu dochází k nárůstu objemu svalů – zadržuje vodu v těle. Když půjdu do finské sauny, tak dochází k vypařování vody z těla. Je teda moje teorie pravdivá, že se tyto dvě věci neutralizují?

Odpovědi
Drap

Teorie je zmatená, nepravdivá a zřejmě ničím nepodložená

Kepler

Je pravda, že kreatin je důležitou složkou svalů, ale vodu nezadržuje a spojitost s pocením nemá, maximálně tak až s dlouhodobou a významnou dehydratací. Což v sauně není. Funkce kreatinu je v úplně něčem jiném..

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kre­atin

Alesh

@Kepler: no, zrovna v tom článku na Wikipedii píšou, že: „Dále zvyšuje svalovou hmotu, ale pouze tím, že zvyšuje zadržování vody ve svalstvu.[1]“.

Jinak si myslím, že sauna je tělu prospěšná a tekutiny v ní ztracené, se dají poměrně snadno doplnit, ne? Něco vypotíš, něco málinko ztratíš, ale to bys zkrátka nemohl nic dělat, ani běhat, jezdit na kole atd. jen bys cvičil a byla by z tebe neforemná masa. Takže já bych si tímto hlavu určitě nelámal.

Michálek1245

Nemyslím si, že žádné sauny na míru nebo sauny na klíč dokážou eliminovat účinky čehokoliv. Jakože sauna pomáhá třeba na kocovinu, protože vyplavuje škodlivé látky z těla, to ano. Jenže aby nějak negovala kreatin, tak by podle mě muselo dojít k nějaké kombinaci pobytu v sauně společně s jeho užíváním.

Kepler

No já jen, že voda ve svalstvu není první na pořadu dne. Určitě ne během pobytu v sauně. Borec vyleze z toho rozpáleného dřeva a kamení, vyžere metr piv a je zase OK 🙂