krční páteř

Dobrý den,mám již několik let problém s krční páteří.Lékař mi sdělil,opptřebení 5–7 obratle dle rentgenu,jdu ještě na CT.Už nevím,z čeho,v ro­dině nikdo problém nemá.Jsem manikérka a pedikérky 6 let.Možná od tohoto sedavého zaměstnání,ne­vím.Chtěla bych poradit,zda užívat něco na ty chrupavky,jaká cvičení,či zpavnit zádové svalstvo.Moc necvičím,jen když mě to bolí.operace se velmi bojím.

Odpovědi
Greneia

Zdravím,
ano, ve Vašem případě to je právě z Vašeho zaměstnání, kde jste vlastně stále nahrbená a cvičení na posílení zádových svalů by tam bylo vhodné, nemusí to být nějak dlouhé, stačí třeba 5 minutek denně.
Každopádně na základě našich výborných zkušeností doporučuji české doplňky stravy – bylinné – je zde velký prostor pro OK Beta+ a OK Gama+, budou řešit opotřebení, doplní chrupavky. Pokud budete pravidelně dodržovat cvičení a přidáte i produkty pro podporu Vašich kostí, nemusíte se obávat operace. Jen ale pro info, v lékárnách mají spoustu produktů na podporu kloubů, ale např. co se vápníku týče, je využitelnost max. 8–10% oproti OK Beta+, kde je využitelnost až 40%, což je velký rozdíl. Více info na uvedeném webu.

Zdroj: greneia-okg.webnode.cz/pro­dukty/