Q

Krbové dřevo – tvrdé/měkké

Dokázal by mi tu někdo osvětlit „tvrdost“ dřeva v závislosti na hoření? Když osobně do krbu přiložím tvrdé dřevo, tak sice hoří o chviličku déle, ale může se stát, že v krbu vyhasne. Je to normální? Měkké hoří vždy a časový rozdíl mi připadá zanedbatelný.
Doplňuji:
Mně to vyhasíná právě když přiložím a už to moc nehoří ☹ a nebo když je venku ošklivější počasí… zatímco měkké dřevo hoří pořád a kdykoliv… akorát jsou od něj více začouzená skla ☹

Nejlepší odpověď
anetadela1

My vždycky roztápíme měkkým a když už jsou kamna dastatečně rozhořená, tak dáváme tvrdé dřevo. A ikdyž už jsou tam jen žhavý uhlíky, tak se to dá hezky roztopit znova i tvrdým. Dole otevřeme malá dvířka, aby tam šel vzduch a ten to zase rozežhne.

Další odpovědi
Misak22

Tvrdé a měkké dřevo je to stejné jako kus novin a karton(krabice),tvrdé dřevo podřebujé více žhavého popela aby hořelo,hoří déle a má větší výhřevnost.Když bude v krbu oheň nebo hodně žhavého bude hořet dobře a nevyhasne pokavaď to nemáte dole úplně zavřené.
Zde ještě více info.
http://www.cen­trumkrbu.cz/za­klady-o-topeni

grifin

Dubové a bukové dřevo hoří déle–má větší výhřevnost,bo­rovice,smrk-dřevo-měkké!