Pokročilý

Krbové dřevo - tvrdé/měkké

Dokázal by mi tu někdo osvětlit "tvrdost" dřeva v závislosti na hoření? Když osobně do krbu přiložím tvrdé dřevo, tak sice hoří o chviličku déle, ale může se stát, že v krbu vyhasne. Je to normální? Měkké hoří vždy a časový rozdíl mi připadá zanedbatelný.
Doplňuji:
Mně to vyhasíná právě když přiložím a už to moc nehoří :-( a nebo když je venku ošklivější počasí... zatímco měkké dřevo hoří pořád a kdykoliv... akorát jsou od něj více začouzená skla :-(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

My vždycky roztápíme měkkým a když už jsou kamna dastatečně rozhořená, tak dáváme tvrdé dřevo. A ikdyž už jsou tam jen žhavý uhlíky, tak se to dá hezky roztopit znova i tvrdým. Dole otevřeme malá dvířka, aby tam šel vzduch a ten to zase rozežhne.

Další odpovědi:

Pokročilý

Tvrdé a měkké dřevo je to stejné jako kus novin a karton(krabice),tvrdé dřevo podřebujé více žhavého popela aby hořelo,hoří déle a má větší výhřevnost.Když bude v krbu oheň nebo hodně žhavého bude hořet dobře a nevyhasne pokavaď to nemáte dole úplně zavřené.
Zde ještě více info.
http://www.centrumkrbu.cz/…

Pokročilý

Dubové a bukové dřevo hoří déle--má větší výhřevnost, borovice, smrk- dřevo- měkké!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 929
Zlatý mosoj 862
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.