Avatar uživatele
hope

KRBOVÁ KAMNA

PROSÍM VÁS JE MOŽNÉ SLEPIT ŠAMOT(DOUFÁM,ŽE SE TO TAKHLE PÍŠE) V KRBOVKÁCH A POKUD ANO TAK ČÍM. DÍKY.PETRA
Doplňuji:
BOHUŽEL NÁM PRASKNUL TAKY TEN HORNÍ,TAK ŽE SME TO PO TŘETÍM POKUSU VZDALI A OBJEDNALI NOVÝ.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: hope

Zajímavá 0 před 5187 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

ano dá se to slepit šamotovou maltou ohnivzdornou 5 kg stojí zhruba 150–200 kč

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fira

Ještě k té šamotové maltě.Je vynikající pokud se do ní přidá vodní sklo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Q

Ano, slepit to jde, ale když Vám praskne ten horní, jako mně, tak slepení nedrží ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cinda

Rozdíl je v slepit šamot a zdít šamot,jaký máte konkrétní problém?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miru1

Pokud mohu poradit, tak si kupte kamnářský tmel,je v tubě do vytlačovací pistole ( dá se sehnat ve stavebninách ).Kamnářský tmel ZWALUW je těsnící-spojovací celoobjemově vytvrzující hmota odolávající teplotám do 1200 stupňů s velmi dobrou přilnavostí.Pro tmelení a dotěsňonání spojů kamen,pecí,krbů atd. a opravy poškozených šamotových vyzdívek a všech spojů vystavených vysokým teplotám.Cena je asi 120.-

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
trujkk89

Ahoj snad to bude v pořádku, asi bych také doporučila teplovodní krbovou vložku s výměníkem nebo bez, záleží co se vám tam více hodí. Nejsem kdejaký expert, ale máme tuhle https://www.ro­lig.cz/krbove-vlozky/ . Třeba ti někdo poradí více, nám hodně pomohla. Máme tu s výměníkem a je to fakt o dost lepší. Držím ti moc palce.

Avatar uživatele
Davidrys

Máte zkušenost s výběrem krbové vložky? je lepší vložkou topit i do radiátorů nebo ne? postačí krbová vložka k vytopení celého domu?

před 1334 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dolezrada

Pokud chcete vytápět dům, tak záleží, jak velký dům to je. Vždy je ale určitě teplovodní krbová vložka, kterou budete topit do radiátorů z hlediska rozvodu tepla mnohem lepší. Pořizoval jsem si dva roky zpátky krbovou vložku, která má skvěle vyřešené topeniště vyložené carconem, a také možnost napojení externího přívodu vzduchu.

před 1332 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Davidrys

Skoro 200 metrů čtverečných máme dům. Jakou vložku jste přesně koupil? carcon používá která firma?

před 1331 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dolezrada

To už máte opravdu větší plochu k vytápění. Doporučil bych teplovodní krbovou vložku s výměníkem. Já jsem kupoval krbovou vložku od výrobce www.krby-bef.cz

před 1328 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek