Nikča1994

Králík (samice) a hárání..

Ráda bych se optala, doma chovám ušandu (králíčka), dnes začala hárat a proto by mě zajímalo kdy je možné jí dát k samci na připuštění? Mohu např. den po zjištění hárání či mám počkat až do hárá, či je to dokonce jinak? Nemám v tom zkušenosti tak to berte prosím s nadhledem, děkuji :) PS. hloupé připomínky si nechte od cesty, děkuji :)

Nejlepší odpověď
anonym

K otázce: Pokud máš možnost, „nech ji u samce delší dobu, on ji ukecá“!

P.S. Hloupá připomínka! Samice králíka se nehárá,není to fena, ale ramluje či honcuje!

Další odpovědi
zjentek

poprvé musíme znát,jak je králík holčička stará. Taky není z otázky poznat,jestli malé králíčky chceš. Pokud hárá a mladé nechceš,nemusíš samce vyhledávat. Dohárá a nic se neděje. Každopádně až dohárá,je na mimina pozdě. Radil bych ti jen tak při cestě navštívit doktora přes zvířátka (jsou všude,protrhl se s nimi pytel) a bez králíčka a bez peněz ho jen tak poprosit o tu radu. Pokud je to slušný člověk,řekne ti to rád.
Doplňuji:
nehleď ani na to,jestli hárá nebo honcuje nebo třeba má brouka v hlavě. Hlavně teda ji dej v tom období k samci a nebo ne. Obojí je správně,ale výsledek bude rozdílný v počtu králíků

anonym

Když ani nevíš, jak se tomuto období u samic králíka říká, tak asi o chovu
a rozmnožování králíků moc nevíš. Veškeré potřební informace si najdeš na patřičných stránchách na netu. Nejdůležitější ale je odpověď na otázku, zda máš
pro případná králíčata odbyt. Co s nimi bude až odrostou? To je třeba si uvědomit ještě před připuštěním samice.

Nicozjb

opravdu je lepší nejdříve si něco o tom zjistit stáří samice jestli ji máš očkovanou další věc je velikost klece no je toho moc a hlavně naše vrha 10 mladejch .