Hyperaktivní Veverka

Králičí nemoci – jaké?

Po dlouhé zimě se venku docela oteplilo a tak jsem vzala svého králíčka ven proběhnout. Hlídala jsem ho a po chvíli jsem viděla, že cosi očuchává pod stromem. Našla jsem tam hromádku zaječích bobků. Teď mám strach, aby ten zajíc nebyl infikovaný nějakou Myxomatózou, Kokcidiózou nebo Králičím morem. Je velká pravděpodobnost nákazy? Existuje nějaká možnost, jak zabránit vypuknutí nemoci ( Např. více ovoce na imunitu nebo tak nějak? ). Pozn.: Králíček není očkovaný proti žádné nemoci, jsou mu 3 roky a ještě nikdy nic nedostal. Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nějaká pravděpodobnost onemocnění je vždy.
Pokud by ale bylo ohnisko nějakého onemocnění ve vašem regionu bylo by to zveřejněno. Veterinář vám nic jiného neřekne, jenom bude víc informovaný.

Další odpovědi
kapka

http://www.hrus­ky.cz/deska/my­xomatoza--pdf-9748.pdf
http://mojikra­licci.blog.cz/0702/kra­lici-mor
http://www.kra­likar.cz/index­.php/parazitar­ni-onemocnni/item/75-kokcidi%c3%b3za
V odkazech se dozvíte něco o zmíněných nemocech. Myxomatoza a mor se přenáší většinou bodavým hmyzem, případně přímým kontaktem mezi králíky. Kokcidiozu způsobují bakterie kokcidie, které se v přiměřeném množství vyskytují ve střevech králíků vždy. Problém nastane, když se přemnoží. Prevence proti přemnožení je lék, např. Sulfakombin
/léků je víc/, dává se králíkovi do pití. Prodávají se i granule, které obsahují látky proti kokcidioze, ale prý mohou být po čase neúčinné, kokcidiím prostě přestanou vadit. Lepší jsou ty léky do vody.Proti prvním dvěma nemocem je účinné očkování. Tyto nemoci nejsou přenosné na člověka. Ale jsou pro králíka často smrtelné, nejhorší je myslím mor, tam přijde smrt udušením velmi rychle, plíce se zalijí krví, králík zemře klidně během krmení. Zažila jsem to a je to šok. V jednu chvíli jsou králíci v pohodě, žerou a za chvíli leží všichni mrtví. Jednou jsem mladé neoočkovala a bylo po nich. Přežili jen ti očkovaní a kojená mláďata očkovanou samicí /asi ne náhodou/. Pokud máte o svého ušáka strach, doporučuji zjistit si co nejvíce informací o tom, jak o něj nejlépe pečovat. Dejte ho očkovat, není to drahé, budete mít pak větší klid. Přeléčením proti kokcidioze také nic nezkazíte.
Ale po té procházce a očuchání bobků, si myslím, že honem nic nehrozí.

Drap

Jedině ho můýe stoprocentně uchránit očkování

hanny 2

Raději zajděte k veterináři,tady je každá rada drahá!