Weroniq

kradou se tímto způsobem auta?

byli jsme nakupovat a parkovali jsme před obchoďákem a pak jsme přišli k autu a za zadním stěračem jsme měli nějaký letáček s reklamou, problém byl v tom, že když jsem se rozhlédli, žádné jiné auto tohle za stěračem nemělo.. prý si takhle vytipují nějaké auto a čekají, že někdo nastoupí do auta a jak bude vyjíždět z parkovacího místa, tak si všimne letáčku a bude mu překážet ve výhledu, tak vystoupí a pude ho dát pryč a mezitím někdo přiběhne k autu, nastoupí a odjede, protože je nastartované, klíčky v zapalování… je to pravda?

Nejlepší odpověď
Elk

Zloději jsou čím dál vynalézavější a takový způsob je jednou z možností, jak si vytipovat řidiče, který na to skočí. Může samozřejmě jít o pouhou reklamu, ale v tom případě je tam kontaktní telefon, na který si lze ztěžovat. Je možné tohle jednání nahlásit na policii, ale většina z lidí na to nemá čas a ani náladu. Dával bych si pozor taky, jestli mě někdo nesleduje za účelem zjištění adresy a vykradení. Bohužel možností takového chování je dnes víc a víc.
Já bych určitě zavolal zpátky na popř. uvedené číslo a v případě neúspěšného hovoru kontaktoval policii. Už jenom kvůli tomu, aby to bylo zaregistrované a dotyčného to odradilo.

Další odpovědi
Drap

Nikdy se mi to nestalo ani jsem o ničem takovém neslyšel. Možné je ale vše. Zdá se mi to trochu přitažené za vlasy, jak zloději vědí, kde zastavím, že nepojede v autě více lidí a podobně.

Protiva

Takhle asi ne, protože by jsi okamžitě volala policii.
Kradou se už v opravnách, nebo servisech. Tam dostanou jméno, adresu a klíčky od vozu. Udělají kopii klíčku a ten pak dají do bočního zrcátka. Jedna přítelkyně si urazila zrcátko a vypadl zmíněný klíč.