Rejnok

Jaký může být postih za drobnou krádež poslední den v práci?

Dobrý den, dnes jsem byl poslední den v práci a jako „správný“ čech jsem si vzal nějaké drobnosti domů( balík textilních rukavic, špunty do uší-ty levné), pár sáčků) takže zdaleka ne ani za 5000kč. Při procházení vrátnicí mě ale zkontrovali a našli to, na vrátnici mají všude kamery, jinak ne. takže mají kamerový záznam a jště věci vyfotilii. Poté zavolali mého šéfa, který byl ještě v práci a podepsal jim papír, nálezu, mě nic podepsat nedali. Policii alespoň přede mnou nevolali. Chci se zeptat jaký maximální postih z toho může být a jestli se to může dozvědět můj příští zaměstnavatel?

Odpovědi
klumprt

Pokud by to řešila policie, koukala by z toho pokuta za přestupek proti majetku. Do 15000 Kč.
Jestli se to může dozvědět váš příští zaměstnavatel, to je těžko říct, protože nikdo neznáme vašeho dosavadního zaměstnavatele. Možná by nebylo od věci, jít se šéfovi ještě omluvit a požádat ho, aby to nedával dál.