Matt6

Jsou tyto krabice vhodne pro stěhování??

Zdravím,
brzy se chystáme na stěhování. Myslíte si, že obyčejné krabice tohoto typu http://www.mo­jeobaly.cz/Kar­tonove-krabice-a-obaly/Klopove-krabice-3VVL/Kartonova-krabice-400x300x200mm-25ks.html by mohly obstát? Věcí máme totiž vskutku hodně, především drobností a nenapadá mě, v čem jiném je přepravit, než právě v krabicích. Otázkou ovšem zůstává, zda-li by unesly i těžší věci.
Nemáte nějaké další nápady?

Díky za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Drap

Stačily by. Nelze určit co považuješ za těžké kusy. Každá krabice vydrží jen do určité zátěže. K několika násobnému stěhování a nejen mého, vždy výborně posloužily krabice od banánů. I na stěhování knih a podobných těžkých věcí. A ty jsou v obchodech a supermarketech zdarma. Jen se zeptat.

Další odpovědi
ivzez

Mně přijdou dost malé, slabé a zbytečně drahé.
Já jsem před stěhováním nějakou dobu „odebírala“
krabice od obchodů v okolí – dohodla jsem se s nimi
a cca ob den si pro ně chodila.

Na knihy bývaly perfektní krabice od sešitů, byly
malé a pevné, na těžké knihy akorát. Ale mám dojem,
že už se sešity jen zavařují do fólií.

Z trafik jsem brala velké krabice od cigaret.
Ty byly lehčí a slabší, ale výborné na oblečení,
látky, povlečení, apod.

A na těžké věci krabice od banánů. Na dno jsem dala menší
rozloženou krabici a na ni ukládala nádobí, obrazy, menší
elektroniku, apod. Vše jsem důkladně prokládala zmuchlanými
novinami, reklamními letáky, …

Nikdy se nám nic nerozbilo.
Doplňuji:
Izolepu nedoporučuji, krabice se pak špatně otvírají.
Lepší je dobře je převázat provazem, za který se
dají i přenášet.

Krabice jsem číslovala – minimálně na dvou stranách a na vrchu.
Do notýsku jsem si zapisovala čísla krabic a podrobně i jeich obsah.
Na krabici se celý obsah těžko vejde a pokud člověk něco hledá,
určitě něco přehlédne (aspoň já určitě).
V notýsku jsem snadno vyhledala, v jakém čísle najdu, co potřebuji.

Jestli stěhujete i nábytek, vyzkoušejte program Room Arranger.
S jeho pomocí můžete nábytek „naskládat“ do auta
(musíte předem znát velikost a rozměry auta)
i „rozestavět“ do budoucích místností.
(Při prvním stěhování jsem si vše kreslila na milimetrový papír,
to už snad ani není pravda.)

mosoj

Slabé. Ber raději pětivrstvé + nějakou výplň bude-li potřeba. Třeba molitanovou drť.
Doplňuji:
Samozřejmě je také třeba vzít v úvahu co se do nich bude dávat.

anonym

Stačí to. Hlavně pořádně omotat pevnou izolepou a nezapomenout každou krabici viditelně popsat, raději z boku, než z vrchu. Pak se nemůže stát, že by bylo třeba broušené sklo vespod a na něm čínky.
Doplňuji:
Třeba peřiny, deky, nebo zimní bundy, prostě všechno velké, ale lehké nastrkat do skříní, ale pozor, aby se to pak neotvíralo, Sklo prokládat bublinkama, nebo aspoň papírem.

janbratan

Ohledně krabic..zkuste tohle http://stehovani-profigroup.cz/jak-naplnit-krabice – myslím že nabízeli i krabice když jsme s nimi stěhovali, zkuste je kontaktovat