NeřeknuCZ

Kov uvnitř sluchátek ?

Zdravím, nedávno jsem někde slyšel, že prý uvnitř sluchátek je kov. Je na tom něco pravdy ? Jestli ano, proč tam je a co je to za kov ?

Nejlepší odpověď
Quimby

Je to pravda. Důvod? :D Aby to fungovalo, kov, tedy spíše magnet slouží právě k rozkmitání blány, která vytváří samotné mechanické vlnění.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­produktor#.C4­.8C.C3.A1sti_e­lektrodynamic­k.C3.A9ho_repro­duktoru

Další odpovědi
jáára

no je tam neodymový magnet a asi měděná cívka.
Ta cívka tam je určitě, jen si nejsem úplně jistý tou mědí.

Dochy

Jistě že je tam kov. Pokud už ne konstrukční, tak přinejmenším přívodní vodiče a cívka (zpravidla měď). Magnety také budou obsahovat kov, membrána může být také kovová,…