Respire

Kouření nezletilých na veřejnosti.

Co se může stát, když má kluk nebo holka okolo 14–15 let zapálenou cigaretu a jde třeba po ulici a zastaví ho/ji policajti ? Pokuta..nebo to neřeší ?

Nejlepší odpověď
Questman

Ze zkušenosti, neřeší. A je to špatně, nevím, proč to lidé berou jako menší zlo než alkohol, podle mě je to ještě horší…
Doplňuji:
badisko
je to určitě vina společnosti jako celku ale policie na to má rozhodně také velký vliv.
Kdyby tyhle hajzlíky chytli za flígr, trochu vystrašili že příště zavolají rodičům, tak by si půlka z nich dala příště pozor. Dělají drsňáky ale ve skutečnosti to jsou jen ustrašený děcka, na který stačí trochu houknout a mají naděláno na půl roku dopředu :)

V Anglii je to například ještě mnohem horší, takže Česko nech být ;)

Další odpovědi
jinsun

Sám jsem tuto situaci viděl, policista oslovil skupinku dětí(13ti letých!) a zeptal se, zda bylo jim bylo patnáct, děti řekli že jo a pan zákona odešel…
Podle mě se tohle asi moc neřeší..

badisko

Nestane se neic …A nehazejte to na policajty vsechno je to v nas …!!! Vse je v ceskem narode ..pocinaje koureni a piti u nezletilych prez vldu a jeji sestavu az po problemove obcany cerne pleti …
Jsem v zahranici …tady si 14–15 leti fakani nedovoli zakourit …nikde nevidite na ulici nikoho popijet alkohol …atd …za vsechno co se deje v CR si muzou jen lide sami zadna policie jen lide je to dosti smutne ale je to tak …

tencosepta

Když neřeší školní výchovný poradce to, že klukovi vypadne krabička cigaret, nebo že jsou všichni na vejletu ožralí, tak proč by měli policajti řešit takovou banalitu?

huky

Je to hrozny ja osobně kouření nenávidím a nikdy bych cigaretu do pusu nezval a je mi 14 ale kdyby měli policajti resit kazdyho nezletiliho kterej kouří tak ver mi i na to kolik máme v repudlice policajtu by to nestihaly i kdyby si ty nezletili kuraci před ty policajty stouply do fronty ;)

arygnoc

badisko:

no, v severnom úrsku je to asi inak – tu sú sami parchanti, torí po človeku kľudne budú hádzať aj tehly.

a tie ulice v sobotu ráno – všade bordel, rozkopané koše, kopec fliaš, …

huxa

Jojo, badisko, ty jsi v Irsku, že je tomu tak? 🙂 tam musí být hrozná nůůůdááá.