Ella

Koupit auto za hotové nebo si vzít úvěr v autobazaru?

Dobrý den, uvažujeme o koupi auta a to v co nejkratší možné době, ALE problém je, že nevíme, a hlavně se v tom ani nevyznáme, jestli koupit auto za hotové nebo si vzít úvěr (kde píšou bez navýšení/ úroky 0%) přímo v autobazaru. Mluvím konkrétně o autobazaru AAA. Našla jsem vyhovující auto, Hyundai i20, a je tam napsaná „akční cena“ a pak o několik desítek vyšší cena auta při platbě v hotovosti.

Znovu opakuji, že se v těhle platbách, úvěrech a vůbec nevyznám ani v nejmenším a budu proto vděčná za každou radu. Mockrát děkuji :)
Doplňuji:
a jaký autobazar doporučujete? vážně, jsem v tomhle naprostý pako :(

Nejlepší odpověď
anonym

Z autobazru AAA bych si nekoupil ani ventýlek,
Zkuste raději soukromého prodejce nebo lepší autobazar.
Doplňuji:
Nevím,kde bydlíte,ale ve vašem okolí to nelze zjistit?
AAA vynechte´,jsou to jen podvodníci,šmejdi atd,
Dejte si na google Hyundai a pak si vložte vaše parametry,nebo zkuste po bazarech ve vašem okolí.

Další odpovědi
klumprt

U úvěru vždycky zaplatíte nominálně víc, než při platbě hotově. Ten rozdíl bude menší při vyšší akontaci a menší době splácení, větší bude čím víc budete dlužit a čím déle to budete splácet. Na orientační výpočty splátek na webu moc nehleďte, protože oni to pro konkrétní smlouvu přepočítají jinak.

Z AAA mám jedno auto, ve kterém jsem najezdil 110000 km bez problémů, pouze drobné opravy a údržba. Druhé auto mám asi dva měsíce taky z AAA a zatím (klepyklep) spokojenost, prohlídnuté autorizovaným servisem a bez závad. Ale to jen tak na okraj.

gecco

Jaký autobazar? – skoro všechny jsou ´jeden za vosumnáct…´, pokud už bych měl nějaký obecně spíše doporučit, pak http://www.cso­bleasing.cz/cz/au­tosalon , ale prodávají ´trochu´ lepší auta, než o jaké máš zájem (obvykle z ukončených operativních leasingů, trochu vyšší třídu)…
Proč nekoupíš auto přímo od ´bývalého´ majitele??
___
Pokud jde o úvěr/splátky – rozhodně doporučuju účelový úvěr u banky (máš-li nemovitost, pak i třeba ´americkou´ hypo) – splátkové prodeje jsou (i výrazně) dražší (na kecy o 0% navýšení se vykašli – přímo na místě si spočítej, kolik zaplatíš na splátkách bazaru a kolik by to bylo při splácení úvěru!!).
A poptej se i na operativní leasing přímo u prodejce na nové auto (klidně i ten Hyundai)…
___
Pokud jde o AAA – neznám na trhu s ojetinami větší podvodníky, ´na krk´ jim dejchá AutoESA, ale většina těch ostatních není o mnoho lepší…
Doplňuji:
Ještě dodám – pokud máš na dané auto ´hotovost´, pak rozhodně plať hotově…
Jakýkoli úvěr je dražší – a prachy na kontě ti taky nic nenesou…
😉

Pepa25

Sleva při koupi ojetiny na úvěr je trik!:
http://www.pe­nize.cz/spotre­bitelske-uvery/266591-sleva-pri-koupi-ojetiny-na-uver-je-trik!-za-sjednani-uveru-date-i-80-tisic

anonym

Úvěr NIKDY!!!
Jak můžeš vědět, že budete schopni splácet peníze?Přijde nemoc, vyhazov ze zaměstnání atd. a z čeho budete splácet?
A ještě k tomu z AAA.Copak jste neslyšeli kolikrát v televizi, že je to nejhorší firma na prodej aut?Nikdy nedodrží co je psáno ve smlouvě.

Kamix

Díval jsem se na https://www.du­ofinance.cz/au­to-na-uver-nebo-leasing na možnosti financování automobilu a myslím si že na úvěru není nic špatného. Nebral bych si ho však přímo v autobazaru a radši zkusil projit nějaké srovnávače a najít skrz ně tu nejlepší nabídku financování.

Bob2

Kupoval jsem za hotové, tak nemůžu úvěry soudit. Hotově je to zřejmě rychlejší a míň vyřizování. Je dobré, že u Áček si můžeš vybrat z několika úvěrů, který ti vyhovuje nejvíc.

Jiří Sova

Než jsem koupil auto v autobazaru, konkrétně v aaa, tak jsem si šel zjistit, za jakých podmínek bych dostal úvěr v bance. Potom jsem si nechal připravit kalkulaci přímo v autobazaru, a nakonec jsem sjednal úvěr v autobazaru, kde mne to vyšlo daleko líp.