Stříbrný

Koupit auto za hotové nebo si vzít úvěr v autobazaru?

Dobrý den, uvažujeme o koupi auta a to v co nejkratší možné době, ALE problém je, že nevíme, a hlavně se v tom ani nevyznáme, jestli koupit auto za hotové nebo si vzít úvěr (kde píšou bez navýšení/ úroky 0%) přímo v autobazaru. Mluvím konkrétně o autobazaru AAA. Našla jsem vyhovující auto, Hyundai i20, a je tam napsaná "akční cena" a pak o několik desítek vyšší cena auta při platbě v hotovosti.

Znovu opakuji, že se v těhle platbách, úvěrech a vůbec nevyznám ani v nejmenším a budu proto vděčná za každou radu. Mockrát děkuji :)
Doplňuji:
a jaký autobazar doporučujete? vážně, jsem v tomhle naprostý pako :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Z autobazru AAA bych si nekoupil ani ventýlek,
Zkuste raději soukromého prodejce nebo lepší autobazar.
Doplňuji:
Nevím,kde bydlíte,ale ve vašem okolí to nelze zjistit?
AAA vynechte´,jsou to jen podvodníci,šmejdi atd,
Dejte si na google Hyundai a pak si vložte vaše parametry,nebo zkuste po bazarech ve vašem okolí.

Další odpovědi:

Stříbrný

U úvěru vždycky zaplatíte nominálně víc, než při platbě hotově. Ten rozdíl bude menší při vyšší akontaci a menší době splácení, větší bude čím víc budete dlužit a čím déle to budete splácet. Na orientační výpočty splátek na webu moc nehleďte, protože oni to pro konkrétní smlouvu přepočítají jinak.

Z AAA mám jedno auto, ve kterém jsem najezdil 110000 km bez problémů, pouze drobné opravy a údržba. Druhé auto mám asi dva měsíce taky z AAA a zatím (klepyklep) spokojenost, prohlídnuté autorizovaným servisem a bez závad. Ale to jen tak na okraj.

Zlatý

Jaký autobazar? - skoro všechny jsou ´jeden za vosumnáct...´, pokud už bych měl nějaký obecně spíše doporučit, pak http://www.csobleasing.cz/… , ale prodávají ´trochu´ lepší auta, než o jaké máš zájem (obvykle z ukončených operativních leasingů, trochu vyšší třídu)...
Proč nekoupíš auto přímo od ´bývalého´ majitele??
___
Pokud jde o úvěr/splátky - rozhodně doporučuju účelový úvěr u banky (máš-li nemovitost, pak i třeba ´americkou´ hypo) - splátkové prodeje jsou (i výrazně) dražší (na kecy o 0% navýšení se vykašli - přímo na místě si spočítej, kolik zaplatíš na splátkách bazaru a kolik by to bylo při splácení úvěru!!).
A poptej se i na operativní leasing přímo u prodejce na nové auto (klidně i ten Hyundai)...
___
Pokud jde o AAA - neznám na trhu s ojetinami větší podvodníky, ´na krk´ jim dejchá AutoESA, ale většina těch ostatních není o mnoho lepší...
Doplňuji:
Ještě dodám - pokud máš na dané auto ´hotovost´, pak rozhodně plať hotově...
Jakýkoli úvěr je dražší - a prachy na kontě ti taky nic nenesou...
;-)

Bronzový

Sleva při koupi ojetiny na úvěr je trik!:
http://www.penize.cz/…

Stříbrný

Úvěr NIKDY!!!
Jak můžeš vědět, že budete schopni splácet peníze?Přijde nemoc, vyhazov ze zaměstnání atd. a z čeho budete splácet?
A ještě k tomu z AAA.Copak jste neslyšeli kolikrát v televizi, že je to nejhorší firma na prodej aut?Nikdy nedodrží co je psáno ve smlouvě.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Bob2

Kupoval jsem za hotové, tak nemůžu úvěry soudit. Hotově je to zřejmě rychlejší a míň vyřizování. Je dobré, že u Áček si můžeš vybrat z několika úvěrů, který ti vyhovuje nejvíc.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.