Nenaplněný

Koupit auto a nenaletět?

Co všechno je nutné dodržet při kupování auta přímo od majitele? Myslím tím vše co se týče přepisu a platby.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Sepsat kupní smlouvu, pořádně prošmejdit auto zda nemá nějaké vady, zkontrolovat doklady a auto-vin, číslo motoru a další.
Ihned zajít přepsat. Platit dle dohody buď při převzetí nebo půlku teď, půlku po přepisu. To záleží na vás.

Další odpovědi
mojitek

Lepsi je tam jit s nekym kdo tomu trochu rozumi,protoze s nejvetsi pravdepodobnosti Vam bude chtit nejakou tu zavadicku zamlcet-moje vlastni zkusenost.V kazdem pripade zkontrolovat č.karoserie,motoru-to musi dle technicaku sedet,platnost stk,atd.Ostatni technicke veci je tezke takhle popisovat.Smlouvu si důkladne prectete a kdyz se Vam neco nebude zdat- jdete od toho.Auto,motor si nejdriv prohlednete a nechte si nastartovat STUDENY motor-mel by naskocit hned a zvuk musi byt cisty -bez klepani a ostatnich podivnych zvuku.At s Vama projede uzke ulicky pomalu-(autoradio at nezapina) a po ocku sledujte,jestli je razeni jednotlivych stupnu ok.Pak sjedte nekam na dalnici a jedte vyssi rychlosti,vuz by mel byt klidny i v zatackach,at­d.Zpatecku take vyzkousejte.Jestli Vam rekne,ze na nejake projizdeni nema cas,ze ma i „jine“ zajemce,tak podekujte a rychle pryc odtamtud. Jinak cca 15 minut na prohlidku a 15 minut jizda je ideal,ptejte se ho,atd. Takhle tezko radit,jsou to jen obecne informace od PC.

fortin

Gumové krytky na pedálech, ošoupaná sedadla, ohmataná řadící páka prozrazují stáří vozu. Vzít si šikovný šroubovák a nenápadně bodnout do prahu jestli není ze sádry nebo zapěnovaný montážní PUR pěnou. Na karoserii by neměly být vidět nějaké jizvy, švy, přechody, může být po havárce ale to bývá každé 2. prodávané auto. Tvrdé brždění a skřípání to značí že vůz musí do servisu. Také nový lak něco napovídá. Okolí motoru čisté, není od oleje..

Jana5678

Určitě nezapomeňte na podepsání kupní smlouvy a vezměte si s sebou automechanika, který se na auto podívá z profesního hlediska. Já jsem si na svoje auto koupila zde parkovacího asistenta, který mi velice pomáhá s parkováním. Je to jako můj vlastní navigátor na parkovišti. S jeho pomocí zvládám parkovat s přesností a bez stresu.