Bronzový

Koupili by jste svému malému dítěti ilustrovanou encyklopedii o sexu (samozřejmě přiměřenou věku)?

Odpovědi:

Pokročilý

A taková nějaká existuje? Ale moje odpověď zní: NE...je spousta krásných encyklopedií a nemyslím si, že hned od malička je nutné do něj hustit obrázky a informace o sexu.

Zlatý

Podle mě je to i nezákonné. do 18 let je sex tabu

Když mi bylo nějakých 7 nebo 8 let, přinesla máma domů takovou ilustrovanou knížku o sexu. Už si nevzpomenu na název ani na autora, vím jen, že měla růžový obal, byla brožurovaná a bohatě ilustrovaná. Nebylo to nic na způsob Kámasútry, knížka byla psána tak, aby ji mohli číst menší děti. Obsahovala popis a ilustraci pohlavních orgánů i samotného sexuálního aktu, ale to bylo zahrnuto ke kapitole, která vysvětlovala, jak přichází děti na svět. Řekla bych, že to bylo psáno citlivě, nic pohoršujícího, ale mě tyhle věci v té době ještě vůbec nezajímaly. Věděla jsem, že děti nepřináší čáp, že dospělí mezi sebou mají pohlavní styk, ale opravdu, v 7 letech mi stačilo vědět toto. Máma se mnou tu knížku pročetla, mě to ani trochu nezajímalo.
Kolik je tvému dítěti? Z vlastní zkušenosti můžu říct, že otázky ohledně sexu mě začaly zajímat až kolem těch zhruba 13 let - prostě puberta :)
Takže si myslím, že ideální věk pro vysvětlení, je těch 11 - 14 let. Na tvém místě bych počkala, až ve škole začnou probírat detailněji lidské tělo (za mě to bylo na 2. stupni ZŠ), takže nějaká 6. třída, a až by dítě přišlo s otázkami domů, tak bych si s ním sedla a za pomoci třeba nějaké té knížky bych mu to vysvětlila.

Jistě, sex je důležitá součást života, děti by se o tom měli něco naučit, tak stejně jako o těch ostatních důležitých součástí života..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.