Georgo2010

Koupili by jste svému malému dítěti ilustrovanou encyklopedii o sexu (samozřejmě přiměřenou věku)?

Odpovědi
Makina

A taková nějaká existuje? Ale moje odpověď zní: NE…je spousta krásných encyklopedií a nemyslím si, že hned od malička je nutné do něj hustit obrázky a informace o sexu.

Michal Kole

Podle mě je to i nezákonné. do 18 let je sex tabu

Lucky Strike

Když mi bylo nějakých 7 nebo 8 let, přinesla máma domů takovou ilustrovanou knížku o sexu. Už si nevzpomenu na název ani na autora, vím jen, že měla růžový obal, byla brožurovaná a bohatě ilustrovaná. Nebylo to nic na způsob Kámasútry, knížka byla psána tak, aby ji mohli číst menší děti. Obsahovala popis a ilustraci pohlavních orgánů i samotného sexuálního aktu, ale to bylo zahrnuto ke kapitole, která vysvětlovala, jak přichází děti na svět. Řekla bych, že to bylo psáno citlivě, nic pohoršujícího, ale mě tyhle věci v té době ještě vůbec nezajímaly. Věděla jsem, že děti nepřináší čáp, že dospělí mezi sebou mají pohlavní styk, ale opravdu, v 7 letech mi stačilo vědět toto. Máma se mnou tu knížku pročetla, mě to ani trochu nezajímalo.
Kolik je tvému dítěti? Z vlastní zkušenosti můžu říct, že otázky ohledně sexu mě začaly zajímat až kolem těch zhruba 13 let – prostě puberta :)
Takže si myslím, že ideální věk pro vysvětlení, je těch 11 – 14 let. Na tvém místě bych počkala, až ve škole začnou probírat detailněji lidské tělo (za mě to bylo na 2. stupni ZŠ), takže nějaká 6. třída, a až by dítě přišlo s otázkami domů, tak bych si s ním sedla a za pomoci třeba nějaké té knížky bych mu to vysvětlila.

anonym

Jistě, sex je důležitá součást života, děti by se o tom měli něco naučit, tak stejně jako o těch ostatních důležitých součástí života..