Pokročilý

Koupila jsem si na IT balík a vrátila do 14 dnů jak je v podmínkách.

Nyní mi prodejce má vrátit částku zaplacenou za balík do měsíce a jeho firma již neexistuje. jaké mám řešení? Děkuji
Doplňuji:
Butani, už jsem se dívala , vše je OK firma existuje, ale jen nevím jak teď pokračovat, nebere telefony...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Firma nemůže jen tak přestat existovat. Nahlédni např. do insolvenčního rejstříku (isir.justice.cz), tam zjistíš, u kterého soudu se ta věc řeší a přihlaš se tam se svou pohledávkou.

Je to cesta, jak dostat aspoň něco zpátky, ale může to taky být jen směšná částka, v nejhorším případě nic. Pokud jde o stovky korun, určitě bych se na to raději vykašlal.
Doplňuji:
Takže to, že "firma neexistuje", znamená jen že ti nezvedají telefon? Tak to bych doporučil trpělivost, zkusit to ještě pár dní atd. No a co ten insolvenční rejstřík? Je firma v insolvenci, nebo není? Pokud ano, přihleš se s pohledávkou u dotyčného soudu hned, protože ta firma ti bez toho už nic nevrátí. Pokud ne, vyčkej ten měsíc, a pokud ti peníze nepošlou, obrať se na ČOI nebo na soud místě příslušný sídlu firmy (nejlépe prostřednictvím právníka).

Další odpovědi:

Stříbrný

Koupit místo na hřbitově, pomník a plakat. Jinak jen u soudu.

Bronzový

Počkejte na termín vrácení peněz, pak jim pošlete doporučenou poštou písemné upozornění, že peníze nevrátili, s návrhem náhradního termínu zaplacení.
V každém případě si ponechte veškeré doklady, zejména doklad o tom, že jste zboží vrátila.
Pokud nebude ani později prodejce reagovat, je to poměrně jednoduchý případ pro řešení soudní cestou. Obraťte se pak na jakéhokoliv advokáta.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.