Koupila jsem cykas revoluta, jak ji přesadit?

Zdá se, že z obchodu není kytka ve správné zemině, hlína je v květináči seschlá tak, že když kytku vezmu, vytáhnu ji z květináče celou i s hlínou. Navíc kytka potřebuje speciální zeminu a nesnáší přesazování. Také je v nízkém květináči a doporučuje se vysoký květináč. Mám ji vůbec přesazovat?

Nejlepší odpověď
dědapetr

toto je nejlepší článek http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cy­kasy

Další odpovědi
hanulka11

Nechala bych přesazování až na jaro .Nyní napusťte do kbelíku vodu ,jen opravdu /odraženou/ a ponořte květinu do něj ,aby byl celý květináč pod vodou a nechte tzv"vybublat"Až přestanou jít bublinky je zemina v květináči nasáklá. Také ji můžete osprchovat.