Jaro500

Koupil jsem si notebook bez HDD a OS. Poradí mě někdo jak nainstalovat krok za krokem OS?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nepíšeš o jaký OS se jedná. Pro Win by to mělo fungovat takto: Připoj HDD jako primární disk, instalační CD vlož do mechaniky, restartuj, instalační program by se měl automaticky spustit. Pak postupuj podle jeho instrukcí.

Další odpovědi
Dochy

Obávám se, že je to trochu nad rozsah tohoto webu. Budete muset koupit a instalovat disk a pak si taky musíte vybrat jaký systém chcete. Můžete mrknout sem http://www.li­nux.cz/, je tam nějaký přehled linuxových distribucí vč. liveCD ke stáhnutí (můžete vyzkoušet spustit celý systém (s některými omezeními) jen z CD/DVD a instalaci řešit až se rozhodnete. Nicméně pokud se ptáte tak jak se ptáte, doporučuji osobně konzultovat s někým zkušenějším.

arygnoc

jeden by povedal, že pokiaľ ste učinil tento krok – kúpa nb bez hdd a os – tak viete prečo.

evidentne ale neviete, lebo neviete, čo s tým ďalej.

takže rada pre budúcnosť:
nedajte na kuvikov alebo „výhodnú kúpu“ – lebo pokiaľ neviete „prečo“ (z hľadiska užívateľa) a ako na to, je váš počin nepochopiteľný a príde vás drahšie ako „výhodná kúpa“.

rada (zjednodušene):

  • na stránkach výrobcu si nájdite vhodný (tj kompatibilný) hdd a zožeňte ho
  • pripojte ho tak, aby ho videl bios
  • inštalujte požadovaný os (ms-dos, linux, windows, …)

krok 2:
ak toto zlyhá, vytiahnite peňaženku a zverte pripojenie hw a inštaláciu sw odborníkom.

;-Q

Funna

pokud chceš win…tak si sehnat instalační CD, strčit ho do mechaniky a dál už ti to řekne samo, co to po tobě chce…
pokud nechceš win, tak si stáhni třeba Ubuntu (je zadarmo), vypal ho na
Doplňuji:
CD, strč do mechaniky a OS se spustí sám, pokud chceš Linux, tak odpověď viz Dochy…

ale nějak nechápu, proč sis koupil noťas bez OS, když tomu vůbec nehovíš…