Avatar uživatele
Ego

Koupil jsem si luk a když z něho střílím tak zahýbá. Proč?

Když střílím, tak mi pořád zahýbá o dva metry jinam a na stejnou stranu, než mířím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Elk, Kohut57 před 4288 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Obyčejný luk v rukou praváka (pravou natahuje tětivu) střílí vžda doleva, je to dáno konstrukcí luku (osa šípu není v rovině tětivy). Levákovi to zase střílí vpravo.
Je potřeba s tím počítat.
Moderní luky mají uprostřed výřez tak, aby byla osa šípu v rovině tětivy. Tam jde jen o cvik, zakrátko se to naučíš. Samozřejmě sle nelze šetřit na kvalitě zbraně i střeliva )) Kdysi jsem taky střílel, tenkrát dnešní vymoženosti samozřejmě nebyly a šlo to taky.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Záleží na tom jaký máš luk . Může to být dáno konstrukcí luku. Pokud máš luk s miřidly, tak je je potřebas lépe nastavit. Stejně tak to může být způsobeno samotnou střelbou. Při vypuštění můžeš uhýbat. Dost často se také stává, že máš příliš lehké šípy v přední části, a nebo špatné stabilizátory.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kohut57

Musi to být technikou střelby,žil jsem mezi indiány a trefím se každým lukem, byť primitivním. Musely by být všechny šípy stejně křivé. No a profesionální luk střílí sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Měl sis koupit samostříl ten je vývojově lepší model
Doplňuji:
http://kuse.cz/shop/cz/­?206,juniorsk%E1-ku%9Ae-chase-wind

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Dělá z tebe PAROHÁČE.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek