Ego

Koupil jsem si luk a když z něho střílím tak zahýbá. Proč?

Když střílím, tak mi pořád zahýbá o dva metry jinam a na stejnou stranu, než mířím.

Nejlepší odpověď
beer

Obyčejný luk v rukou praváka (pravou natahuje tětivu) střílí vžda doleva, je to dáno konstrukcí luku (osa šípu není v rovině tětivy). Levákovi to zase střílí vpravo.
Je potřeba s tím počítat.
Moderní luky mají uprostřed výřez tak, aby byla osa šípu v rovině tětivy. Tam jde jen o cvik, zakrátko se to naučíš. Samozřejmě sle nelze šetřit na kvalitě zbraně i střeliva )) Kdysi jsem taky střílel, tenkrát dnešní vymoženosti samozřejmě nebyly a šlo to taky.

Další odpovědi
Drap

Záleží na tom jaký máš luk . Může to být dáno konstrukcí luku. Pokud máš luk s miřidly, tak je je potřebas lépe nastavit. Stejně tak to může být způsobeno samotnou střelbou. Při vypuštění můžeš uhýbat. Dost často se také stává, že máš příliš lehké šípy v přední části, a nebo špatné stabilizátory.

Kohut57

Musi to být technikou střelby,žil jsem mezi indiány a trefím se každým lukem, byť primitivním. Musely by být všechny šípy stejně křivé. No a profesionální luk střílí sám.

anonym

Měl sis koupit samostříl ten je vývojově lepší model
Doplňuji:
http://kuse.cz/shop/cz/­?206,juniorsk%E1-ku%9Ae-chase-wind

Protiva

Dělá z tebe PAROHÁČE.