huxa

koupil jsem si český česnek (paličák), je už ovšem naklíčený (čouhají půlcentimetrové klíčky), můžu ho ještě jíst popř.

Můžu jej zasadit s tím, že letos vyroste?

Nejlepší odpověď
hanulka11

pokud jsou stroužky pevné klidně ho jez – jistěže vyroste , ale nyní ho nezasadíš
Doplňuji:
zelená nať z česneku není jedovatá ,klidně se může nakrájet na chleba či do pokrmu

Další odpovědi
Drap

Klíčky nejsou jedovaté. Lze používat i celou rostlinu v době růstu. Bohužel , zasadit nemá smysl. Česnek se sází na podzim.

anonym

Je to sice jedovaté, ale sníst to můžeš. Ty určitě!

annas

Česnek se může sázet i na jaře, ale je menší a zůstává vcelku. Jenže do jara je daleko, nevím, zda vydrží. Já posekám zelenou nať a dávám třeba na brambory. stejně jako zelené z cibule.