lednak

Koupil jsem pozemek, na kterém stavba patří obci. Je obec povinna stavbu na své náklady odstanit?

Nejlepší odpověď
Maussy

Pozor! vy hned uvažujete automaticky o tom, že stavba půjde k zemi, ale tak to nemusí být. Pokud je na vašem pozemku stavba, musí být ve smlouvě uvedeno, co s ní bude (tzv. „břemeno“). takže nejlépe si odpovíte přečtením kupní smlouvy. Ale jistě ji nesmíte zbourat bez toho, abyste si to nejprve zjistil. Osobně dost pochybuji, že by Vám obec prodala pozemek se stavbou, kterou by chtěla nějak využívat. Nejspíše proto budete muset sáhnout po svých penězích a stavbu zbourat s povolením obce za své :-/

Další odpovědi
anonym

Dobrý den. V tomhle směru je podstatné, co je v kupní smlouvě. Pokud je v ní uvedeno, že jste koupil pozemek, na němž je stavba obce a tato stavba není určena k demolici, potom účtujte obci nájemné z pozemku. Pokud je stavba na pozemku určena k demolici, pokuste se s obcí domluvit, zda by se na likvidaci své stavby nepodílela, nebo tuto stavbu na své náklady neodstranila. Rozhodnout sám o odstranění stavby nemůžete. Je-li zde nějaký problém, obraťte se s ním na nejbližší stavební úřad.

Sůwa

Je důležité, jak je stavba zapsána v listu vlastnictví v Katastru nemovitostí, jestli třeba není jako věcné břemeno. Všechno by mělo být uvedeno i v kupní smlouvě.Jinak jsi uvedl málo podrobností, na př. o jakou stavbu se jedná.