Avatar uživatele
rady74

Koupil jsem dceri boty, ale byly ji velky. Mam pravo vratit ty boty prodejci? A co na to prodejce?

Koupil jsem dceri boty,ale byly ji velky.Mam pravo vratit ty boty prodejci a ma povinnost me vratit penize nebo si musim za to vybrat neco jinyho.Mam pocit ze ze zakona zbozi muzu vratit do 14dnu bez udani důvodu.Děkuju za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3123 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jestliže jsi je koupil mimo obvyklou provozovnu (přes net, telefon…), máš právo kupní smlouvu zrušit do 14 dnů (a nechat si vrátit peníze).
Pokud jsi je ale koupil v kamenné prodejně (tržnici…), žádné takové právo nemáš a záleží jen na libovůli prodejce, zda ti je vymění za jiné (případně jiné zboží) a nebo ti dokonce vrátí peníze…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arachis

Přijde na to,kde jste boty kupovali,osobně vím,že markety jsou ochotné vzít obuv do 14 dnů zpět,pokud nejeví známky nošení. Vietnamci chtějí výměnu za jakékoliv jiné zboží. Ale já bych šla na to obklikou,pokud to bylo v „normálním obchodě“. Zašla bych tam a jako náhodou se na vrácení zeptala.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

S účtenkou by Ti je vrátit, nebo vyměnit měli v každém
obchodě, ale pochybuji o tom, jestli v každém vracejí i
peníze.

Peníze se vracejí pouze při třetí neopravitelné reklamaci.

Zkusit to můžete za to nic nedáte. Záleží na prodejci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Posečkej, noha dceři doroste.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava