rady74

Koupil jsem dceri boty, ale byly ji velky. Mam pravo vratit ty boty prodejci? A co na to prodejce?

Koupil jsem dceri boty,ale byly ji velky.Mam pravo vratit ty boty prodejci a ma povinnost me vratit penize nebo si musim za to vybrat neco jinyho.Mam pocit ze ze zakona zbozi muzu vratit do 14dnu bez udani důvodu.Děkuju za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Jestliže jsi je koupil mimo obvyklou provozovnu (přes net, telefon…), máš právo kupní smlouvu zrušit do 14 dnů (a nechat si vrátit peníze).
Pokud jsi je ale koupil v kamenné prodejně (tržnici…), žádné takové právo nemáš a záleží jen na libovůli prodejce, zda ti je vymění za jiné (případně jiné zboží) a nebo ti dokonce vrátí peníze…
😉

Další odpovědi
arachis

Přijde na to,kde jste boty kupovali,osobně vím,že markety jsou ochotné vzít obuv do 14 dnů zpět,pokud nejeví známky nošení. Vietnamci chtějí výměnu za jakékoliv jiné zboží. Ale já bych šla na to obklikou,pokud to bylo v „normálním obchodě“. Zašla bych tam a jako náhodou se na vrácení zeptala.

briketka10

S účtenkou by Ti je vrátit, nebo vyměnit měli v každém
obchodě, ale pochybuji o tom, jestli v každém vracejí i
peníze.

Peníze se vracejí pouze při třetí neopravitelné reklamaci.

Zkusit to můžete za to nic nedáte. Záleží na prodejci.

Děda Louda

Posečkej, noha dceři doroste.