matymaty

Koupil jsem auto v bazaru,ale nesehnal jsem původního majitele.Auto je tedy stále napsáno na něho,já platím pojistku at

Vadí to? Mohu auto prodat nebo ne?
Doplňuji:
Mám TP samozřejmě,ale je v něm napsán původní majitel.. nevím,kde se pozná jestli autobazar odhlásil auto na mě? Autobazar již neexistuje..

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A o co vám jde? Je to jeho věc. vy něco provedete, jeho budou popotahovat.
Ale je divné, že auto z bazaru takto řešíte. Bazar by měl provést polopřevod, kde budete napsán vy a vy pak zajdete na dopravku a přepíšete. Původního majitele k tomu nepotřebujete.
Mátre velký TP?
Doplňuji:
Autobazar může polopřevést auto na vás jen tehdy pokud má-měl velký TP.
Nevím jestli máte nový nebo starý TP a tak napíšu obě varianty.
Nový: na původním zápisu bude razítko nebo text zrušeno a v kolonce (převedeno na koho-kam) budete uveden vy.
Ve starém typu-knížka: bude to samé, akorát kolonka je: vozidlo převedeno odhlášeno kam na koho důvod. a tam budete zase napsán vy.
Není-li o tom v TP záznam, nebylo vozidlo převedeno na vás.
Bez TP nelze převést, vždy se provede zápis do TP!!!